Készült: 2019.09.17.23:47:11 Dinamikus lap

Dr. Kávássy Sándor

Képviselő fényképe

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
1998-2002 FKGP 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 FKGP 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 FKGP 1990.05.02. 1992.09.20.
független 1992.09.21. 1994.06.27.

Tisztségek
Tisztség tól ig
környezetvédelmi minisztériumi politikai államtitkár 1998.07.14. 2001.05.15.
az Országgyűlés alelnöke 1997.11.11. 1998.06.17.
jegyző 1994.06.28. 1997.11.10.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
1998-2002   Szabolcs-Szatmár-Bereg megye területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Szabolcs-Szatmár-Bereg megye területi lista 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Országos lista 1990.05.02. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
1998-2002 Kulturális és sajtó bizottság Alelnök 1998.06.25. 1998.07.08.
Kulturális és sajtó bizottság Tag 2001.05.29. 2002.05.14.
Oktatási és tudományos bizottság Tag 1998.06.25. 1998.07.08.
1994-98 Oktatási, tudományos, ifjúsági és sport bizottság Tag 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 Kulturális, tudományos, felsőoktatási, televízió, rádió és sajtó bizottság Tag 1990.05.03. 1992.10.13.
   Felsőoktatási és tudományos
Tag 1990.05.03. 1992.10.13.


Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége:
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
egyetemi diploma Kossuth Lajos Tudományegyetem   1956
egyetemi doktor Kossuth Lajos Tudományegyetem   1963

Tudományos fokozat Megszerzés éve
A Magyar Tudományos Akadémia doktora 1974

Nyelvismeret
Nyelv Foka
német középfokú