Készült: 2019.09.16.17:33:05 Dinamikus lap

Tóth Károly

Képviselő fényképe

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2006-2010 MSZP 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MSZP 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 MSZP 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 MSZP 1994.06.28. 1998.06.17.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2006-2010 2006.04.23. Országos lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Békés megye területi lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Békés megye területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Békés megye 1.vk. 1994.06.28. 1998.06.17.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2006-2010 Honvédelmi és rendészeti bizottság Tag 2006.05.30. 2006.07.17.
Honvédelmi és rendészeti bizottság Tag 2007.06.25. 2010.05.13.
Nemzetbiztonsági bizottság Alelnök 2006.05.30. 2010.05.13.
Az "Együtt Egymásért, Egy-másért Alapítvány" működésének nemzetbiztonsági kockázatát vizsgáló bizottság Alelnök 2007.11.05. 2008.02.03.
2002-2006 Rendészeti bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
   A Rendészeti bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2003.12.01. 2006.05.15.
A rendszerváltás utáni első, szabadon választott Magyar Országgyűlés megalakulását követően kormányzati politikai szerepet betöltő személyeknek az előző politikai rendszer állambiztonsági tevékenységében való részvételének tényeit és körülményeit vizsgáló bizottság Tag 2002.07.09. 2002.09.30.
Vizsgálóbizottság "a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete által feltárt brókerbotránynak, ezen belül különösen a Pannonplast Rt. részvényeinek megvásárlása körülményeinek, a K & H Equities Rt.-nél történt milliárdos sikkasztásnak, a Britton cégcsoportnak a tranzakcióban betöltött szerepének, a Medgyessy Péter által elnökölt Inter-Európa Bank Rt.-ben történt pénzmosásnak és az egész botránysorozattal kapcsolatos kormányzati és kormánypárti politikusok érintettségének kivizsgálására" Tag 2003.10.20. 2004.04.20.
Vizsgálóbizottság "az Apró-Gyurcsány érdekkör privatizációból, állami megrendelésekből, illetve állami hitelekből történő meggazdagodásának titkairól" címmel Tag 2005.05.23. 2005.11.19.
Nemzetbiztonsági bizottság Alelnök 2002.05.21. 2006.05.15.
1998-2002 Önkormányzati és rendészeti bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   Az Önkormányzati és rendészeti bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 1998.12.16. 2002.05.14.
   Korrupciógyanús olajügyeket vizsgáló albizottság
Tag 1999.11.03. 2000.02.21.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   A Nemzetbiztonsági Szakszolgálat és a Nádor Rt. közötti szerződéses és szerződésen kívüli kapcsolatot vizsgáló albizottság
Tag 1998.12.16. 2000.04.04.
Az olajügyek és a szervezett bűnözés között az esetleges korrupciós ügyek feltárására létrehozott vizsgálóbizottság Tag 1999.12.21. 2000.11.30.
1994-98 Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 1994.06.28. 1995.05.08.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 1995.03.28. 1998.06.17.
Az 1997. november 3-ra, Budapestre bejelentett és a gyülekezési jogról szóló 1989. évi III. törvény 8. §-ának (1) bekezdésében és 9. §-ának (2) bekezdésében foglaltak szerint betiltott rendezvénnyel kapcsolatos kérdéseket vizsgáló bizottság Tag 1998.02.03. 1998.06.17.



Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
középiskolai tanár József Attila Tudományegyetem Társadalomtudományi Kar 1975