Készült: 2019.09.22.03:04:35 Dinamikus lap

Szabó György

Képviselő fényképe

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2006-2010 MSZP 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MSZP 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 MSZP 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 MSZP 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 MSZP 1990.05.02. 1991.01.15.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 MSZP frakcióvez. h. 2007.10.15. 2007.10.16.
2002-2006 MSZP frakcióvez. h. 2003.03.31. 2003.04.01.

Tisztségek
Tisztség tól ig
népjóléti miniszter 1995.04.03. 1996.11.30.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2006-2010 2006.04.23. Borsod-Abaúj-Zemplén megye 11.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Borsod-Abaúj-Zemplén megye 11.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Borsod-Abaúj-Zemplén megye területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Borsod-Abaúj-Zemplén megye 11.vk. 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Borsod-Abaúj-Zemplén megye területi lista 1990.05.02. 1991.01.15.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2006-2010 Önkormányzati és területfejlesztési bizottság Tag 2006.05.30. 2006.06.19.
Önkormányzati és területfejlesztési bizottság Alelnök 2006.06.19. 2010.05.13.
2002-2006 Önkormányzati bizottság Alelnök 2002.05.15. 2002.06.04.
Egészségügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2002.06.04.
Területfejlesztési bizottság Elnök 2002.06.04. 2006.05.15.
   Közigazgatás-fejlesztési albizottság
Elnök 2002.06.17. 2006.05.15.
1998-2002 Önkormányzati és rendészeti bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Tag 1998.12.16. 2002.05.14.
Egészségügyi és szociális bizottság Tag 2001.03.06. 2002.05.14.
1994-98 Önkormányzati és rendészeti bizottság Tag 1994.06.28. 1995.05.29.
Önkormányzati és rendészeti bizottság Alelnök 1996.12.15. 1998.06.17.
1990-94 Önkormányzati, közigazgatási, belbiztonsági és rendőrségi bizottság Tag 1990.05.03. 1991.01.15.



Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat megyei közgyűlés alelnök 2002 2006

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
okleveles közgazda Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem Ipari kar 1972
politológus Politikai Főiskola   1987

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási