Parlament képe
Készült: 2019.04.19.05:18:52 Dinamikus lap

Változások az Országgyűlés összetételében

Paraméterek:
Dátum : 2006.05.16 - 2008.07.27
Belső mozgások listája kell-e: Igen
Új mandátumok listája kell-e: Igen
Megszűnt mandátumok listája kell-e: Igen

Tartalom:
  1. "Belső" képviselőcsoportok közti mozgás
  2. Új mandátumok
  3. Megszűnt mandátumok


"Belső" (képviselőcsoportok közti) mozgások
  Képviselő Frakcióból Frakcióba Váltás dátuma
1 Lengyel Zoltán Fidesz független 2007.09.10.
2 Tóth András Fidesz független 2007.10.26.


Új mandátumok
  Képviselő Mandátum kezdete Mandátum vége Megszűnés oka Választókerület Ki helyett
1 Arnóth Sándor (Fidesz) 2008.06.02. 2008.09.29. lemondott Hajdú-Bihar megye területi lista Dr. Pálinkás József (Fidesz)
2 Bodó Imre (Fidesz) 2007.11.19. 2010.05.13. ciklus vége Csongrád megye területi lista Kispál Ferenc (Fidesz)
3 Geberle Erzsébet (SZDSZ) 2006.12.04. 2010.05.13. ciklus vége Budapest területi lista Dr. Demszky Gábor (SZDSZ)
4 Dr. Havas Szófia (MSZP) 2007.09.10. 2010.05.13. ciklus vége Budapest területi lista Dr. Bakonyi Tibor (MSZP)
5 Dr. Horváth Zsolt (Fidesz) 2006.10.09. 2010.05.13. ciklus vége Veszprém megye 6. vk. Dr. Horváth Balázs (Fidesz)
6 Dr. Rétvári Bence (KDNP) 2008.02.25. 2010.05.13. ciklus vége Budapest 15. vk. Deák András (KDNP)
7 Dr. Schiffer János (MSZP) 2006.10.24. 2010.05.13. ciklus vége Budapest területi lista Hunvald György (MSZP)
8 Tasnádi Péter (MSZP) 2007.02.12. 2009.01.27. elhunyt Baranya megye területi lista Dr. Tóth Bertalan (MSZP)
9 Teleki László (MSZP) 2006.10.30. 2010.05.13. ciklus vége Országos lista Dr. Vastagh Pál (MSZP)
10 Velkey Gábor (SZDSZ) 2007.10.01. 2010.05.13. ciklus vége Országos lista Dr. Kis Zoltán (SZDSZ)


Megszűnt mandátumok
  Képviselő Mandátum kezdete Mandátum vége Megszűnés oka Választókerület Helyére került képviselő Mandátum
kezdete
1 Dr. Bakonyi Tibor (MSZP) 2006.05.16. 2007.06.19. lemondott Budapest területi lista Dr. Havas Szófia (MSZP) 2007.09.10.
2 Deák András (KDNP) 2006.05.16. 2007.10.20. elhunyt Budapest 15. vk. Dr. Rétvári Bence (KDNP) 2008.02.25.
3 Dr. Demszky Gábor (SZDSZ) 2006.05.16. 2006.11.15. lemondott Budapest területi lista Geberle Erzsébet (SZDSZ) 2006.12.04.
4 Dr. Horváth Balázs (Fidesz) 2006.05.16. 2006.07.02. elhunyt Veszprém megye 6. vk. Dr. Horváth Zsolt (Fidesz) 2006.10.09.
5 Hunvald György (MSZP) 2006.05.16. 2006.09.30. lemondott Budapest területi lista Dr. Schiffer János (MSZP) 2006.10.24.
6 Dr. Kis Zoltán (SZDSZ) 2006.05.16. 2007.09.16. lemondott Országos lista Velkey Gábor (SZDSZ) 2007.10.01.
7 Kispál Ferenc (Fidesz) 2006.05.16. 2007.10.12. lemondott Csongrád megye területi lista Bodó Imre (Fidesz) 2007.11.19.
8 Dr. Pálinkás József (Fidesz) 2006.05.16. 2008.05.06. lemondott Hajdú-Bihar megye területi lista Arnóth Sándor (Fidesz) 2008.06.02.
9 Szántó János (MSZP) 2006.05.16. 2008.06.03. elhunyt Fejér megye területi lista  
10 Dr. Tóth Bertalan (MSZP) 2006.05.16. 2007.02.02. lemondott Baranya megye területi lista Tasnádi Péter (MSZP) 2007.02.12.
11 Dr. Vastagh Pál (MSZP) 2006.05.16. 2006.10.01. lemondott Országos lista Teleki László (MSZP) 2006.10.30.