Parlament képe
Készült: 2019.04.20.09:16:23 Dinamikus lap

Változások az Országgyűlés összetételében

Paraméterek:
Dátum : 1994.06.28 - 1998.06.17
Belső mozgások listája kell-e: Igen
Új mandátumok listája kell-e: Igen
Megszűnt mandátumok listája kell-e: Igen

Tartalom:
  1. "Belső" képviselőcsoportok közti mozgás
  2. Új mandátumok
  3. Megszűnt mandátumok


"Belső" (képviselőcsoportok közti) mozgások
  Képviselő Frakcióból Frakcióba Váltás dátuma
1 Kapronczi Mihály FKGP független 1995.03.07.
2 Dr. Rab Károly SZDSZ független 1995.03.15.
3 Fekete György MDF független 1995.10.02.
független KDNP 1996.04.01.
KDNP független 1997.07.16.
4 Dr. Schamschula György MDF független 1996.02.02.
független FKGP 1996.09.09.
FKGP független 1996.10.22.
5 Barsiné Pataky Etelka MDF Néppárt-MDNP 1996.03.11.
6 Dr. Bogár László MDF Néppárt-MDNP 1996.03.11.
7 Dr. Farkas Gabriella MDF Néppárt-MDNP 1996.03.11.
8 Dr. Für Lajos MDF független 1996.03.11.
9 Dr. Jeszenszky Géza MDF Néppárt-MDNP 1996.03.11.
10 Katona Tamás MDF Néppárt-MDNP 1996.03.11.
11 Dr. Kónya Imre MDF Néppárt-MDNP 1996.03.11.
12 Kónyáné dr. Kutrucz Katalin MDF Néppárt-MDNP 1996.03.11.
13 Dr. Kulin Ferenc MDF Néppárt-MDNP 1996.03.11.
14 Dr. Pusztai Erzsébet MDF Néppárt-MDNP 1996.03.11.
15 dr. Raskó György MDF Néppárt-MDNP 1996.03.11.
16 Dr. Salamon László MDF független 1996.03.11.
független Fidesz 1996.12.10.
17 Szabad György MDF Néppárt-MDNP 1996.03.11.
18 Dr. Szabó Iván MDF Néppárt-MDNP 1996.03.11.
19 Dr. Szabó Tamás MDF Néppárt-MDNP 1996.03.11.
20 Dr. Tóth Tihamér MDF Néppárt-MDNP 1996.03.11.
21 Zsigmond Attila MDF Néppárt-MDNP 1996.03.11.
22 Dr. Tölgyessy Péter SZDSZ független 1996.09.01.
23 Aszódi Ilona Katalin MSZP független 1997.02.24.
24 Dr. Solymosi József SZDSZ független 1997.02.24.
25 Dr. Füzessy Tibor KDNP független 1997.07.16.


"Belső" (képviselőcsoportok közti) mozgások
  Képviselő Frakcióból Frakcióba Váltás dátuma
26 Dr. Gáspár Miklós KDNP független 1997.07.16.
27 Dr. Hasznos Miklós KDNP független 1997.07.16.
28 Dr. Szakál Ferenc KDNP független 1997.07.16.
29 Csépe Béla KDNP független 1997.07.22.
független Fidesz 1997.09.07.
30 Dr. Giczy György KDNP független 1997.07.22.
31 Dr. Isépy Tamás KDNP független 1997.07.22.
független Fidesz 1997.09.07.
32 Ivanics István KDNP független 1997.07.22.
független Fidesz 1997.09.07.
33 Dr. Keresztes Sándor KDNP független 1997.07.22.
34 Dr. Kovács Kálmán KDNP független 1997.07.22.
független Fidesz 1997.09.07.
35 Dr. Latorcai János KDNP független 1997.07.22.
független Fidesz 1997.09.07.
36 Dr. Leitner Gábor KDNP független 1997.07.22.
független Fidesz 1997.09.07.
37 Mészáros Gyula KDNP független 1997.07.22.
38 Dr. Pálfi Dénes KDNP független 1997.07.22.
független Fidesz 1997.09.07.
39 Dr. Pálos Miklós KDNP független 1997.07.22.
40 Dr. Rapcsák András KDNP független 1997.07.22.
független Fidesz 1997.09.07.
41 Dr. Rubovszky György KDNP független 1997.07.22.
független Fidesz 1997.09.07.
42 Rusznák Miklós KDNP független 1997.07.22.
43 Dr. Semjén Zsolt KDNP független 1997.07.22.
független MDF 1997.11.03.
44 Dr. Surján László KDNP független 1997.07.22.
független Fidesz 1997.09.07.
45 Dr. Szilágyiné Császár Terézia KDNP független 1997.07.22.
46 Dr. Varga László KDNP független 1997.07.22.
független Fidesz 1997.09.07.
47 Kaszás Tibor SZDSZ független 1997.10.13.
48 G.Nagyné Dr.Maczó Ágnes FKGP független 1997.11.04.
49 Morvai Ferenc FKGP független 1998.01.30.
50 Berregi István FKGP független 1998.02.02.


Új mandátumok
  Képviselő Mandátum kezdete Mandátum vége Megszűnés oka Választókerület Ki helyett
1 Dr. Ábrahám János (MSZP) 1997.03.17. 1998.06.17. ciklus vége Tolna megye területi lista Dr. Kiss József (MSZP)
2 Árgyelán György (MSZP) 1997.09.08. 1998.06.17. ciklus vége Békés megye területi lista Dr. Simon Imre (MSZP)
3 Dr. Bánk Attila (FKGP) 1997.02.03. 1998.06.17. ciklus vége Országos lista Dr. K. Csontos Miklós (FKGP)
4 Czellár István (MSZP) 1995.09.18. 1998.06.17. ciklus vége Szabolcs-Szatmár-Bereg megye területi lista Csabai Lászlóné (MSZP)
5 Dr. Czuczi Mihály (SZDSZ) 1996.11.18. 1998.06.17. ciklus vége Országos lista Rajk László (SZDSZ)
6 Földesi Zoltán (MSZP) 1994.07.14. 1998.06.17. ciklus vége Békés megye területi lista Hideg Gábor
7 Glattfelder Béla (FIDESZ) 1994.12.01. 1998.06.17. ciklus vége Országos lista Dr. Urbán László (FIDESZ)
8 Győr Sándor (MSZP) 1995.10.02. 1998.06.17. ciklus vége Veszprém megye területi lista Leszkovszki Tibor (MSZP)
9 Dr. Horváth József (MDF) 1997.05.11. 1998.06.17. ciklus vége Jász-Nagykun-Szolnok megye területi lista Tóth István (MDF)
10 Jakab Róbertné (MSZP) 1994.12.22. 1998.06.17. ciklus vége Országos lista Péli Tamás Károly (MSZP)
11 Kocsis Imre Antal (SZDSZ) 1998.02.02. 1998.06.17. ciklus vége Országos lista Soós Károly Attila (SZDSZ)
12 Lassu István (MSZP) 1998.02.02. 1998.06.17. ciklus vége Somogy megye területi lista Dr. Egerszegi László (MSZP)
13 Nyakó István (MSZP) 1997.09.22. 1998.06.17. ciklus vége Borsod-Abaúj-Zemplén megye területi lista Tóth Pál (MSZP)
14 Pálfy István (MSZP) 1996.07.03. 1998.06.17. ciklus vége Heves megye területi lista Kalmár Péter (MSZP)
15 Dr. Szabó János (FKGP) 1997.12.15. 1998.06.17. ciklus vége Országos lista Dr. Rott Nándor (FKGP)
16 Varga Mihály (FIDESZ) 1994.09.26. 1998.06.17. ciklus vége Országos lista Eperjes Károly (FIDESZ)


Megszűnt mandátumok
  Képviselő Mandátum kezdete Mandátum vége Megszűnés oka Választókerület Helyére került képviselő Mandátum
kezdete
1 Dr. Bakai Zoltán (MSZP) 1994.06.28. 1997.08.08. elhunyt Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 10. vk.  
2 Csabai Lászlóné (MSZP) 1994.06.28. 1995.09.11. lemondott Szabolcs-Szatmár-Bereg megye területi lista Czellár István (MSZP) 1995.09.18.
3 Dr. Egerszegi László (MSZP) 1994.06.28. 1998.01.08. lemondott Somogy megye területi lista Lassu István (MSZP) 1998.02.02.
4 Eperjes Károly (FIDESZ) 1994.06.28. 1994.09.25. lemondott Országos lista Varga Mihály (FIDESZ) 1994.09.26.
5 Gaál Gyula (SZDSZ) 1994.06.28. 1998.04.06. lemondott Országos lista  
6 Hideg Gábor (MSZP) 1994.06.28. 1994.06.28. lemondott Békés megye területi lista Földesi Zoltán (MSZP) 1994.07.14.
7 Dr. K. Csontos Miklós (FKGP) 1994.06.28. 1996.12.27. elhunyt Országos lista Dr. Bánk Attila (FKGP) 1997.02.03.
8 Kalmár Péter (MSZP) 1994.06.28. 1996.06.27. lemondott Heves megye területi lista Pálfy István (MSZP) 1996.07.03.
9 Dr. Kiss József (MSZP) 1994.06.28. 1997.03.01. lemondott Tolna megye területi lista Dr. Ábrahám János (MSZP) 1997.03.17.
10 Dr. Kovács Pál (MSZP) 1994.06.28. 1997.09.08. lemondott Fejér megye 3. vk.  
11 Leszkovszki Tibor (MSZP) 1994.06.28. 1995.09.01. lemondott Veszprém megye területi lista Győr Sándor (MSZP) 1995.10.02.
12 Pál László (MSZP) 1994.06.28. 1997.05.01. lemondott Budapest 19. vk.  
13 Péli Tamás Károly (MSZP) 1994.06.28. 1994.11.28. elhunyt Országos lista Jakab Róbertné (MSZP) 1994.12.22.
14 Rajk László (SZDSZ) 1994.06.28. 1996.10.15. lemondott Országos lista Dr. Czuczi Mihály (SZDSZ) 1996.11.18.
15 Dr. Rott Nándor (FKGP) 1994.06.28. 1997.12.03. elhunyt Országos lista Dr. Szabó János (FKGP) 1997.12.15.
16 Dr. Simon Imre (MSZP) 1994.06.28. 1997.08.08. lemondott Békés megye területi lista Árgyelán György (MSZP) 1997.09.08.
17 Soós Károly Attila (SZDSZ) 1994.06.28. 1998.01.01. lemondott Országos lista Kocsis Imre Antal (SZDSZ) 1998.02.02.
18 Tóth István (MDF) 1994.06.28. 1997.04.30. lemondott Jász-Nagykun-Szolnok megye területi lista Dr. Horváth József (MDF) 1997.05.11.
19 Tóth Pál (MSZP) 1994.06.28. 1997.08.18. elhunyt Borsod-Abaúj-Zemplén megye területi lista Nyakó István (MSZP) 1997.09.22.
20 Dr. Urbán László (FIDESZ) 1994.06.28. 1994.11.30. lemondott Országos lista Glattfelder Béla (FIDESZ) 1994.12.01.
21 Varga Lajos (MSZP) 1994.06.28. 1997.05.29. lemondott Pest megye 3. vk.