Parlament képe
Készült: 2019.05.20.01:38:26 Dinamikus lap

Dr. Surján László

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2004.07.06.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 KDNP 1994.06.28. 1997.07.21.
független 1997.07.22. 1997.09.06.
Fidesz 1997.09.07. 1998.06.17.
1990-94 KDNP 1990.09.11. 1994.06.27.

Tisztségek
Tisztség tól ig
népjóléti miniszter 1990.05.23. 1994.07.14.

Európai Parlamenti képviselő
EP frakció tól ig Delegáló párt Ki helyett
Európai Néppárt (Kereszténydemokraták) Képviselőcsoport 2009.07.14. 2014.06.30. Fidesz - Magyar Polgári Szövetség
Európai Néppárt (Kereszténydemokraták) és az Európai Demokraták 2004.07.20. 2009.07.13. Fidesz - Magyar Polgári Szövetség

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2002-2006   Nógrád megye 3.vk. 2002.05.15. 2004.07.06.
1998-2002   Nógrád megye 3.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Budapest területi lista 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Budapest területi lista 1990.09.11. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2002-2006 Külügyi bizottság Alelnök 2002.05.15. 2002.05.27.
Külügyi bizottság Tag 2002.05.28. 2004.06.21.
Egészségügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2004.07.06.
   Európai integrációs albizottság
Tag 2002.06.12. 2004.07.06.
1998-2002 Külügyi bizottság Alelnök 1998.06.25. 2002.05.14.
Egészségügyi és szociális bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Elnök 1998.10.28. 2002.05.14.
   Kisebbségi vegyes albizottság (A Magyar Köztársaság Országgyűlése és Ukrajna Legfelsőbb Tanácsa közötti kapcsolatok fejlesztéséről szóló megállapodás 2. pontja értelmében)
Elnök 1998.09.09. 2002.05.14.
1994-98 Foglalkoztatási és munkaügyi bizottság Elnök 1994.06.28. 1997.07.21.
Foglalkoztatási és munkaügyi bizottság Elnök 1997.11.04. 1998.06.17.
Az Egészségbiztosítási Önkormányzat és az Országos Egészségbiztosítási Pénztár gazdálkodását vizsgáló bizottság Tag 1995.12.22. 1997.07.21.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2002-2006 103 122
1998-2002 7 141

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
EP képviselőként
2010-2014
1    
EP képviselőként
2006-2010
5    
2002-2006 34    
EP képviselőként
2002-2006
1    
1998-2002 137 2  



Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége:
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
általános orvos Budapesti Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Kar 1969

Tudományos fokozat Megszerzés éve
A Magyar Tudományos Akadémia doktora 1981

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol tárgyalási