Parlament képe
Készült: 2019.04.22.21:04:48 Dinamikus lap

Dr. Kóródi Mária

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2002-2006 SZDSZ 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 SZDSZ 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 SZDSZ 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 SZDSZ 1990.05.02. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
1998-2002 SZDSZ frakcióvez. h. 1998.11.23. 2002.05.14.

Tisztségek
Tisztség tól ig
környezetvédelmi és vízügyi miniszter 2002.05.27. 2003.05.18.
az Országgyűlés alelnöke 1994.06.28. 1998.06.17.
jegyző 1990.05.02. 1994.06.27.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2002-2006   Pest megye területi lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Pest megye területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Pest megye területi lista 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Pest megye területi lista 1990.05.02. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2002-2006 Honvédelmi bizottság Tag 2002.05.21. 2002.06.11.
Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 2003.06.16. 2006.05.15.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 2003.06.16. 2006.05.15.
   Vagyonnyilatkozatokat ellenőrző albizottság
Tag 2004.03.23. 2004.12.30.
   Vagyonnyilatkozat-ellenőrző albizottság
Tag 2005.04.27. 2006.05.15.
Rendészeti bizottság Tag 2002.05.15. 2002.05.27.
A jövedéki törvény kormánypártok által történt, a költségvetésnek több tízmilliárd forint bevételkiesést okozó módosítása, és ezzel a Zwack Unicum Rt. milliárdos adóhátralék alóli mentesítése, Zwack Péter volt SZDSZ-es országgyűlési képviselő mandátumáról történt lemondása, továbbá a Vám- és Pénzügyőrség Vegyvizsgáló Intézetének a Zwack Unicum Rt.-t érintő vizsgálata és annak másfél éve elmaradó következménye, és Arnold Mihály a Vám- és Pénzügyőrség volt országos parancsnoka lemondása közti összefüggéseket, és mindezekkel kapcsolatban Medgyessy Péter volt miniszterelnök és Draskovics Tibor pénzügyminiszter felelősségét vizsgáló bizottság Alelnök 2005.05.23. 2005.08.21.
1998-2002 Önkormányzati és rendészeti bizottság Alelnök 1998.06.25. 2002.05.14.
   Rendészeti albizottság
Tag 1998.12.16. 2002.05.14.
   Az Önkormányzati és rendészeti bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Elnök 1998.12.16. 2002.05.14.
   Korrupciógyanús olajügyeket vizsgáló albizottság
Tag 1999.11.03. 2000.02.21.
   Olimpiai albizottság
Tag 2001.10.09. 2002.05.14.
Ügyrendi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
Választási rendszer reformját előkészítő eseti bizottság Alelnök 1999.03.02. 2000.12.31.
A politikusokról és más közéleti személyiségekről, valamint azok családtagjairól az előző parlamenti ciklusban folytatott törvénytelen és titkos adatgyűjtést vizsgáló bizottság Tag 1999.03.02. 2000.04.11.
Az olajügyek és a szervezett bűnözés között az esetleges korrupciós ügyek feltárására létrehozott vizsgálóbizottság Tag 1999.12.21. 2000.11.30.
1990-94 Önkormányzati, közigazgatási, belbiztonsági és rendőrségi bizottság Tag 1990.05.03. 1994.06.27.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2002-2006 4 40
1998-2002 79 87

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2002-2006 58 1  
1998-2002 150    




Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége:
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
egyetemi diploma Eötvös Loránd Tudományegyetem   1979