Parlament képe
Készült: 2019.04.19.17:37:23 Dinamikus lap

Dr. Kis Zoltán

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2006-2010 SZDSZ 2006.05.16. 2007.09.16.
2002-2006 SZDSZ 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 SZDSZ 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 SZDSZ 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 SZDSZ 1990.05.02. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2002-2006 SZDSZ frakcióvez. h. 2005.02.28. 2006.05.15.
SZDSZ frakcióvez. h. 2002.12.18. 2002.12.18.
1998-2002 SZDSZ frakcióvez. h. 1999.09.15. 2002.05.14.

Tisztségek
Tisztség tól ig
jegyző 2006.05.16. 2007.09.16.
jegyző 2004.09.16. 2006.05.15.
környezetvédelmi és vízügyi minisztériumi politikai államtitkár 2002.05.27. 2004.06.30.
földművelésügyi minisztériumi politikai államtitkár 1994.07.15. 1998.07.07.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2006-2010 2006.04.23. Országos lista 2006.05.16. 2007.09.16.
2002-2006   Országos lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Jász-Nagykun-Szolnok megye 1.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Jász-Nagykun-Szolnok megye 1.vk. 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Jász-Nagykun-Szolnok megye 1.vk. 1990.05.02. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2006-2010 Mezőgazdasági bizottság Tag 2006.05.30. 2007.09.16.
   A Mezőgazdasági bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2006.06.23. 2007.09.16.
   Agrárpiaci, szabályozási és élelmiszerbiztonsági albizottság
Tag 2006.06.23. 2007.09.16.
Honvédelmi és rendészeti bizottság Tag 2006.05.30. 2007.09.16.
2002-2006 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Tag 2004.07.15. 2006.05.15.
Környezetvédelmi bizottság Tag 2002.05.15. 2002.05.27.
Területfejlesztési bizottság Alelnök 2002.05.15. 2002.05.27.
Mezőgazdasági bizottság Tag 2002.05.15. 2002.05.27.
Mezőgazdasági bizottság Tag 2004.07.01. 2006.05.15.
   Erdészeti albizottság
Tag 2004.07.02. 2006.05.15.
   A Mezőgazdasági bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2004.07.02. 2006.05.15.
A nemzeti lovas programot előkészítő eseti bizottság Tag 2003.10.06. 2003.10.20.
1998-2002 Mezőgazdasági bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   Agrárpiaci és szabályozási albizottság
Tag 1998.06.30. 2002.05.14.
   Vidékfejlesztési albizottság
Tag 1998.11.03. 2002.05.14.
   Erdészeti albizottság
Tag 1999.06.09. 2002.05.14.
Területfejlesztési bizottság Alelnök 1998.06.25. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Tag 1998.10.21. 2002.05.14.
   Az árvíz és belvíz elleni védekezési, kárelhárítási és megelőzési tevékenység koordinálását segítő albizottság
Tag 2000.02.02. 2002.05.14.
   Olimpiai albizottság
Tag 2001.06.13. 2002.05.14.
1990-94 Költségvetési, adó- és pénzügyi bizottság Tag 1991.01.29. 1991.10.01.
Mezőgazdasági bizottság Alelnök 1992.10.13. 1994.06.27.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2006-2010 1 22
2002-2006 9 83
1998-2002 59 148

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2006-2010 25 19  
2002-2006 213 47  
1998-2002 194 2  




Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász József Attila Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1979
jogi szakvizsga Eötvös Loránd Tudományegyetem Jogi Továbbképző 1981
jogsegélyszolgálat vezető Eötvös Loránd Tudományegyetem Jogi Továbbképző 1982

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási
német társalgási