Parlament képe
Készült: 2019.07.19.19:23:31 Dinamikus lap

Kovács Tibor

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2010-2014 MSZP 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 MSZP 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MSZP 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 MSZP 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 MSZP 1994.06.28. 1998.06.17.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 MSZP frakcióvez. h. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MSZP frakcióvez. h. 2004.10.11. 2006.05.15.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2010-2014 2010.04.25. Országos lista 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.09. Borsod-Abaúj-Zemplén megye 12.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Borsod-Abaúj-Zemplén megye 12.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Borsod-Abaúj-Zemplén megye 12.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Borsod-Abaúj-Zemplén megye 12.vk. 1994.06.28. 1998.06.17.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2010-2014 Gazdasági és informatikai bizottság Tag 2010.05.14. 2011.11.21.
Gazdasági és informatikai bizottság Alelnök 2011.11.21. 2014.05.05.
   Az elmúlt 8 év kormányzati intézkedéseit vizsgáló albizottság
Tag 2010.07.12. 2014.05.05.
   Közlekedési és infrastrukturális albizottság
Tag 2010.07.12. 2014.05.05.
   Közbeszerzési és vállalkozásszabályozási albizottság
Tag 2010.07.12. 2014.05.05.
   Energetikai albizottság
Alelnök 2012.03.12. 2014.05.05.
Egészségügyi bizottság Tag 2010.05.14. 2011.11.21.
A Kolontár melletti vörösiszap-tározó átszakadása miatt bekövetkezett környezeti katasztrófával kapcsolatos felelősség feltárását és a hasonló katasztrófák jövőbeni megakadályozását célzó országgyűlési vizsgálóbizottság Tag 2010.12.06. 2012.03.12.
2006-2010 Költségvetési, pénzügyi és számvevőszéki bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
Az Állami Számvevőszék alelnökeit jelölő bizottság Elnök 2006.06.26. 2009.05.18.
Az Állami Számvevőszék elnökét és alelnökeit jelölő eseti bizottság Elnök 2009.05.18. 2010.05.13.
2002-2006 Költségvetési és pénzügyi bizottság Alelnök 2003.03.10. 2004.10.25.
Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 2004.10.25. 2006.05.15.
   Közmédiumok gazdálkodását ellenőrző albizottság
Elnök 2003.05.14. 2005.03.09.
Gazdasági bizottság Tag 2002.05.15. 2004.10.25.
   Energetikai albizottság
Tag 2002.09.11. 2004.10.25.
   Közlekedési albizottság
Tag 2002.09.11. 2004.10.25.
   Vám és kereskedelem az Európai Unióban albizottság
Tag 2004.05.26. 2004.10.25.
Az Állami Számvevőszék alelnökeit jelölő ideiglenes (eseti) bizottság Tag 2002.06.04. 2003.03.10.
Az Állami Számvevőszék alelnökeit jelölő ideiglenes (eseti) bizottság Elnök 2003.03.10. 2006.05.15.
Az Orbán család állami forrásból történő gazdagodása, különös tekintettel a szőlőbirtokokra elnevezéssel parlamenti vizsgálóbizottság Tag 2005.05.23. 2005.11.19.
Számvevőszéki bizottság Alelnök 2002.05.15. 2003.03.10.
1998-2002 Gazdasági bizottság Tag 1999.03.02. 2002.05.14.
   Energetikai albizottság
Tag 1999.03.16. 2002.05.14.
    Informatikai és infrastruktúra-fejlesztési albizottság
Tag 1999.03.16. 1999.11.24.
   A Magyar Nemzeti Bank kereskedelmi banki tevékenységével kapcsolatos tényfeltáró albizottság
Tag 1999.09.28. 2000.12.18.
   Infrastruktúra-fejlesztési albizottság
Tag 1999.11.25. 2002.05.14.
   Olimpiai albizottság
Tag 2001.06.14. 2002.05.14.
Európai integrációs ügyek bizottsága Tag 1998.06.25. 1999.03.02.
Számvevőszéki bizottság Tag 2001.02.13. 2002.05.14.
1994-98 Európai integrációs ügyek bizottsága Tag 1994.06.28. 1998.06.17.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2010-2014 118 349
2006-2010 10 135
2002-2006 20 334
1998-2002 51 265

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2010-2014 404 2  
2006-2010 125    
2002-2006 173    
1998-2002 158    

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen



Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Tiszaújváros Önkormányzata helyi önkormányzat tag 2010  
Tiszaújváros Önkormányzata helyi önkormányzat tag 2006 2010
Tiszaújváros Önkormányzata helyi önkormányzat tag 2002 2006
Tiszaújváros Önkormányzata helyi önkormányzat tag 1998 2002
Tiszaújváros Önkormányzata helyi önkormányzat tag 1994 1998
Tiszaújváros Önkormányzata helyi önkormányzat tag 1992 1994

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
vegyészmérnök Olaj és Gázipari Egyetem (Ploiesti, Románia)   1977
abszolutórium - gazdasági szakmérnök Budapesti Műszaki Egyetem   1986

Nyelvismeret
Nyelv Foka Típusa
román felsőfokú C

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási