Parlament képe
Készült: 2019.04.19.15:36:56 Dinamikus lap

Dr. Kiss Gábor

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
1998-2002 MSZP 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 MSZP 1994.06.28. 1998.06.17.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
1998-2002 MSZP frakcióvez. h. 2001.03.26. 2001.03.27.
MSZP frakcióvez. h. 1998.11.09. 1998.11.09.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
1998-2002   Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 8.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 8.vk. 1994.06.28. 1998.06.17.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
1998-2002 Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   Kisebbségi vegyes albizottság (A Magyar Köztársaság Országgyűlése és Ukrajna Legfelsőbb Tanácsa közötti kapcsolatok fejlesztéséről szóló megállapodás 2. pontja értelmében)
Tag 1998.09.09. 2002.05.14.
Kulturális és sajtó bizottság Tag 2000.05.02. 2002.05.14.
1994-98 Külügyi bizottság Tag 1996.05.14. 1998.06.17.
Kulturális és sajtó bizottság Tag 1994.06.28. 1996.06.17.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
1998-2002 4 95

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
1998-2002 47    



Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége:
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
egyetemi diploma Kossuth Lajos Tudományegyetem   1962
egyetemi doktor Eötvös Loránd Tudományegyetem    

Tudományos fokozat Megszerzés éve
A Magyar Tudományos Akadémia doktora 1984

Nyelvismeret
Nyelv Foka
orosz felsőfokú