Parlament képe
Készült: 2019.04.26.16:53:52 Dinamikus lap

Dr. Géczi József Alajos

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2006-2010 MSZP 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MSZP 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 MSZP 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 MSZP 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 MSZP 1991.02.26. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2002-2006 MSZP frakcióvez. h. 2005.05.17. 2005.05.18.
MSZP frakcióvez. h. 2004.04.19. 2004.04.19.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2006-2010 2006.04.23. Csongrád megye területi lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Csongrád megye területi lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Országos lista 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Csongrád megye 2.vk. 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Országos lista 1991.02.26. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2006-2010 Nemzetbiztonsági bizottság Tag 2006.05.30. 2006.06.19.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Elnök 2006.05.30. 2010.05.13.
2002-2006 Önkormányzati bizottság Tag 2002.12.17. 2003.11.17.
Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 2005.06.27. 2006.05.15.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Elnök 2002.05.15. 2006.05.15.
A Kormány által 2004. február 11-én bejelentett, az M5-ös autópálya megvásárlásával és továbbépítésével kapcsolatos kormánydöntés körülményeinek és az ez alapján az AKA Rt.-vel megkötni tervezett szerződések várható következményeinek kivizsgálására (létrehozott) országgyűlési vizsgálóbizottság Tag 2004.04.06. 2004.10.06.
1998-2002
   A Házszabály vagyonnyilatkozati eljárással kapcsolatos rendelkezéseinek módosítását előkészítő (a Mentelmi és az Ügyrendi bizottsággal közös) albizottság
Tag 2001.03.21. 2001.05.28.
   A Házszabály vagyonnyilatkozati eljárással kapcsolatos rendelkezéseinek módosítását előkészítő (a Mentelmi és az Alkotmányügyi bizottsággal közös) albizottság
Tag 2001.03.21. 2001.05.28.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Alelnök 1998.06.25. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Elnök 1998.12.16. 2002.05.14.
   A Házszabály vagyonnyilatkozati eljárással kapcsolatos rendelkezéseinek módosítását előkészítő (az Alkotmányügyi és az Ügyrendi bizottsággal közös) albizottság
Tag 2001.03.21. 2001.05.28.
1994-98 Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Elnök 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 Mezőgazdasági bizottság Tag 1992.10.13. 1994.06.27.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2006-2010 4 7
2002-2006 3 29
1998-2002 3 53

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2006-2010 66    
2002-2006 88    
1998-2002 84 1  




Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász József Attila Tudományegyetem Állam-és Jogtudományi Kar 1976
bölcsész, tanár Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar 1999

Nyelvismeret
Nyelv Foka Típusa
német középfokú B

Nyelvismeret
Nyelv Foka
orosz társalgási