Parlament képe
Készült: 2019.04.22.21:04:17 Dinamikus lap

Dr. Bőhm András

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2006-2010 SZDSZ 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 SZDSZ 2002.05.15. 2006.05.15.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 SZDSZ frakcióvez. h. 2006.11.13. 2006.11.13.
2002-2006 SZDSZ frakcióvez. h. 2003.05.12. 2006.05.15.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2006-2010 2006.04.23. Budapest területi lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Budapest területi lista 2002.05.15. 2006.05.15.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2006-2010 Önkormányzati és területfejlesztési bizottság Tag 2006.05.30. 2008.05.13.
   Az Önkormányzati és területfejlesztési bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2006.10.30. 2008.05.13.
Egészségügyi bizottság Tag 2008.05.13. 2009.12.07.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 2009.12.14. 2010.05.13.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 2007.10.01. 2010.05.13.
2002-2006 Honvédelmi bizottság Tag 2002.05.21. 2002.06.18.
Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 2002.06.04. 2006.05.15.
   ORTT költségvetési törvényjavaslatát előkészítő albizottság
Tag 2002.07.04. 2006.05.15.
Idegenforgalmi bizottság Tag 2002.05.15. 2002.06.04.
A miniszterelnök titkosszolgálatokkal összefüggő tevékenységének és múltjának tényeit és következményeit vizsgáló bizottság Tag 2002.07.09. 2002.08.15.
A kormányzati szerveknél, illetve a Kormány felügyelete alá tartozó szerveknél, különös tekintettel az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalnál elrendelt adatmásolással, esetleges jogosulatlan adatkezeléssel, adatátadással, illetve az APEH informatikai rendszerének megismerésével, valamint az APEH által különböző adóalanyok felé történő információkéréssel összefüggő tevékenységek körülményeit vizsgáló bizottság Tag 2003.04.07. 2006.05.15.
Oktatási és tudományos bizottság Tag 2002.05.15. 2002.06.04.
Vizsgálóbizottság "az Apró-Gyurcsány érdekkör privatizációból, állami megrendelésekből, illetve állami hitelekből történő meggazdagodásának titkairól" címmel Tag 2005.05.23. 2005.11.19.
Ügyrendi bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
   A házszabály-módosítást előkészítő albizottság
Tag 2002.06.26. 2003.05.05.
   Az 50/2003. (XI.5.) AB határozatból következő jogalkotási feladatok elvégzésére létrejött, az Alkotmány- és igazságügyi bizottsággal közös albizottság
Tag 2003.12.01. 2006.05.15.
   A házszabály-módosításokat előkészítő albizottság
Tag 2004.11.29. 2006.05.15.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 2002.06.04. 2002.06.11.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2006-2010 12 28
2002-2006 20 282

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2006-2010 29    
2002-2006 93    




Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1971

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol  
német