Készült: 2024.04.19.00:50:13 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

333. ülésnap (2013.12.04.), 20. felszólalás
Felszólaló Novák Előd (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:19


Felszólalások:  Előző  20  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

NOVÁK ELŐD (Jobbik): Köszönöm. Igazat mondott, elnök úr, valóban.

Tisztelt Országgyűlés! Pongrátz Gergely, a Corvin köz legendás parancsnoka a Jobbik október 24-ei zászlóbontó, gyakorlatilag alakuló ülésén könnyeivel küszködve, elcsukló hangon ezt az örökséget hagyta ránk, idézem: "Nektek kell átvenni azt a szellemiséget, azokat az eszméket, amiért '56-ban olyan sok bajtársunk halt meg. Nektek kell továbbvinni. A tietek a jövő."

Így fogalmazott Gergely bácsi, és most körünkben köszönthetem öccsét, a Sztálin-szobor ledöntésében élen járó Pongrátz Andrást is, aki a Jobbik meghívására a páholyból követi nyomon (Taps a Jobbik soraiban.) azt, hogy hogyan fog most szavazni az Országgyűlés a kommunista luxusnyugdíjak ügyének napirendre vételéről.

Amit nem tudsz megakadályozni, annak állj az élére - ezt az elvet követte eddig a kormányzat a társadalmi nyomás hatására, azonban félmegoldásnak is kevés a kommunista nyugdíjpótlékok töredékének a megvonása. A Jobbik szerint ugyanis csak megkésett látszatintézkedés az az országosan összesítve havi körülbelül csak egymillió forintos megvonás, ami a kommunista luxusnyugdíjakat érinti, a nemzeti ellenzék sorozatos követélésére, miközben például Biszku Béla több százezres juttatása sem csökken egyetlen forinttal sem. A Vörös Csillag Érdemrend, a "Fegyveres harcokban részt vett partizán" és más hasonló kommunista kitüntetések után járó nyugdíjpótlékok megvonását üdvözöltük volna, ha legalább az teljes körben és a törvényben előírt tavaly októberi határidőben megtörtént volna, ahogy azt Wittner Máriával közös javaslatunkra az Országgyűlés korábban elfogadta.

Ezzel szemben Navracsics Tibor az időhúzásra játszott, mulasztásos törvénysértésének többszöri számonkérésére törvénymódosítással válaszolt, a lejárt határidő kitolásával. Végül a kommunista kitüntetések után járó nyugdíjpótlékok tizedéről állapította csak meg, hogy méltatlanul jár. Ráadásul, ha a kormány nem szabotálta volna el a végrehajtást, még akkor sem érintené ez például az '56 utáni megtorlásokat belügyminiszterként irányító Biszku Bélát vagy a Mansfeld Péterre halálos ítéletet kérő ügyészt, Mátsik Györgyöt, aki szintén több százezres juttatással éli boldog nyugdíjas éveit.

A törvénybe foglalt felülvizsgálat ugyanis nem vonatkozik azokra, akik az előző rendszerben pártállami vezetőként kiemelt bérezésben, ezáltal ma kiemelt alapnyugdíjban részesülnek, akár pótlék nélkül is. (Folyamatos zaj. - Dr. Gaudi-Nagy Tamás: Akit nem érdekel, az menjen ki! - Az elnök csenget.) Ehhez a Jobbik által már 2010 júliusában benyújtott törvényjavaslat elfogadása volna szükséges, amelynek napirendre vételéről néhány perc múlva szavaz itt az Országgyűlés. Reméljük, ha Pongrátz András szemébe mernek nézni, akkor kivételesen nem az MSZP és a Fidesz összefogásával, Biszku Béla legnagyobb örömére szavazzák le a kérdésnek még a napirendre vételét is ismét.

A nemzeti ellenzék szerint a kormány egy félmegoldásnak is kevés látszatintézkedéssel (Folyamatos zaj. - Az elnök csenget. - Dr. Gaudi-Nagy Tamás: Elnök úr, szólaljon már meg!) akarja tehát kifogni a szelet a Jobbik vitorlájából, miközben a kommunista luxusnyugdíjak nem száz, hanem több ezer embert érinthetnének, évi több milliárd forintot jelenthetnének, ha az MSZMP Központi Bizottságának akár itt helyet foglaló tagjaitól kezdve a párttitkárokon és besúgó békepapokon át a vérbírókig, vérügyészekig mindenkire kiterjesztenék a javaslatot, a felülvizsgálatot.

A Jobbik kormányra kerülése esetén a kommunista luxusnyugdíjak azonnali megvonásán kívül azonban kizárná a közéletből a pártállami vezetőket, és az állambiztonsági múlt titkosításait is megszüntetné. Bizony, a 2060-ig titkosított ügynöklisták, az állambiztonsági múlt teljes és azonnali nyilvánosságra hozatalát követeljük, az időhúzást szolgáló Nemzeti Emlékezet Bizottságára való felelősségáthárítás helyett. Egy egyszerű kormánydöntéssel át lehetne adni a titkosszolgálatok által őrzött 19 mágnesszalagot a levéltárnak, hogy a történészek által kutathatóvá és nyilvánosságra hozhatóvá váljanak a torzítatlanul meglévő állambiztonsági ügyek, melyekben egyébként eddig még az úgynevezett átvilágító bírák sem vizsgálódhattak. Tehát egy kormánydöntéssel átadhatnák a levéltárnak, de nem teszi, nem tette meg sem a jelenlegi, sem a korábbi Bajnai-, Gyurcsány- vagy Orbán-kormány, csak maszatolnak. Még az időhúzást szolgáló intézményüket, a Nemzeti Emlékezet Bizottságát sem hozták létre az ígért 2012-es határidőig. Ebben az állítólagosan új rendszerben is állami cégvezető vagy épp országgyűlési képviselő maradhat az egykori cenzor Lendvai Ildikó, az MSZMP KB-tag Kovács László vagy a KISZ KB-titkár Gyurcsány Ferenc is.

Tisztelt Országgyűlés! Kérem, a kommunista luxusnyugdíjak rendezésével ne várják meg a Jobbik kormányra kerülését. Minden eszközzel tiltakozni fogunk az elmaradt rendszerváltás kisiklatása ellen, akár a bírságokat is vállalva itt. Néhány perc múlva választaniuk kell: Biszku Béla vagy a Pongrátz-testvérek oldalára állnak. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  20  Következő    Ülésnap adatai