Készült: 2019.10.17.08:52:50 Dinamikus lap

Dr. Orosz Sándor

Képviselő fényképe

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2006-2010 MSZP 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MSZP 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 MSZP 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 MSZP 1994.06.28. 1998.06.17.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 MSZP frakcióvez. h. 2009.05.18. 2009.05.19.
MSZP frakcióvez. h. 2008.05.19. 2008.05.20.
MSZP frakcióvez. h. 2007.05.14. 2007.05.16.
MSZP frakcióvez. h. 2006.06.26. 2006.06.28.
2002-2006 MSZP frakcióvez. h. 2005.10.17. 2005.10.18.
MSZP frakcióvez. h. 2004.09.06. 2004.09.07.
MSZP frakcióvez. h. 2003.06.02. 2003.06.04.
MSZP frakcióvez. h. 2002.12.03. 2002.12.04.
1998-2002 MSZP frakcióvez. h. 1998.09.08. 2000.12.31.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2006-2010 2006.04.23. Budapest 3.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Budapest 3.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Budapest 3.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Budapest 3.vk. 1994.06.28. 1998.06.17.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2006-2010 Környezetvédelmi bizottság Alelnök 2006.05.30. 2010.05.13.
   A Környezetvédelmi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2006.12.13. 2007.03.27.
   A Környezetvédelmi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Elnök 2007.03.27. 2010.05.13.
Kutatási és innovációs eseti bizottság Tag 2007.06.25. 2010.05.13.
2002-2006 Környezetvédelmi bizottság Alelnök 2002.05.15. 2006.05.15.
   A Környezetvédelmi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2002.11.22. 2006.05.15.
   A génmanipulált növények szabadföldi termesztésével kapcsolatban felmerülő kérdéseket vizsgáló albizottság
Elnök 2005.10.12. 2006.05.15.
"Parlagfűmentes Magyarországért" eseti bizottság Tag 2003.02.24. 2003.09.22.
"Parlagfűmentes Magyarországért" eseti bizottság Elnök 2003.09.22. 2003.11.15.
Mezőgazdasági bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
   Erdészeti albizottság
Elnök 2002.09.18. 2006.05.15.
Vizsgálóbizottság a paksi atomerőműben történt súlyos üzemzavar körülményeinek és annak elhárítására tett intézkedéseknek, valamint a kieső villamos energia pótlási lehetőségeinek megvizsgálására Alelnök 2003.09.08. 2003.11.07.
   Tudomány- és technológiapolitikai vegyes albizottság
Tag 2002.12.12. 2006.05.15.
1998-2002
   A Magyar-Orosz Parlamentközi Vegyes Bizottság magyar albizottsága
Tag 1999.04.27. 2002.05.14.
Mezőgazdasági bizottság Alelnök 1998.06.25. 2002.05.14.
   A Mezőgazdasági bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Elnök 1998.06.30. 2002.05.14.
   Erdészeti albizottság
Tag 1999.06.09. 2002.05.14.
1994-98 Mezőgazdasági bizottság Elnök 1994.06.28. 1998.06.17.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2006-2010 3 196
2002-2006 6 186
1998-2002 13 83

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2006-2010 103 1  
2002-2006 170    
1998-2002 157    


Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1981

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási
orosz társalgási