Készült: 2019.10.21.00:42:55 Dinamikus lap

Dr. Avarkeszi Dezső

Képviselő fényképe

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2006-2010 MSZP 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MSZP 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 MSZP 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 MSZP 1994.06.28. 1998.06.17.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2002-2006 MSZP frakcióvez. h. 2005.10.10. 2005.10.11.
MSZP frakcióvez. h. 2005.03.07. 2005.03.09.

Tisztségek
Tisztség tól ig
igazságügyi és rendészeti minisztériumi államtitkár 2009.04.21. 2010.05.29.
igazságügyi és rendészeti minisztériumi államtitkár 2008.05.20. 2009.04.15.
igazságügyi minisztériumi politikai államtitkár 1996.11.01. 1998.07.07.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2006-2010 2006.04.09. Budapest 31.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Budapest 31.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Budapest 31.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Budapest 31.vk. 1994.06.28. 1998.06.17.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2006-2010 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2006.05.30. 2006.10.01.
Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Elnök 2006.10.01. 2008.05.19.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 2006.05.30. 2006.11.06.
2002-2006 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
   Az Alkotmány- és igazságügyi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2002.06.04. 2006.05.15.
   A közigazgatási hatósági eljárás általános szabályairól szóló előterjesztést felülvizsgáló albizottság
Elnök 2003.02.24. 2004.09.28.
Ügyrendi bizottság Alelnök 2002.05.15. 2006.05.15.
   A házszabály-módosítást előkészítő albizottság
Elnök 2002.06.26. 2003.05.05.
   Az 50/2003. (XI.5.) AB határozatból következő jogalkotási feladatok elvégzésére létrejött, az Alkotmány- és igazságügyi bizottsággal közös albizottság
Elnök 2003.12.01. 2006.05.15.
   A házszabály-módosításokat előkészítő albizottság
Elnök 2004.11.29. 2006.05.15.
1998-2002 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
Informatikai és távközlési bizottság Tag 2001.01.01. 2002.05.14.
1994-98 Alkotmányügyi, törvényelőkészítő, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 1994.06.28. 1996.10.31.
Alkotmányelőkészítő bizottság Tag 1995.06.13. 1996.10.31.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2006-2010 8 29
2002-2006 16 77
1998-2002 24 122

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2006-2010 275    
2002-2006 80 2  
1998-2002 61 1  


Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1978

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási