Készült: 2019.04.21.05:23:39 Dinamikus lap

Dr. Suchman Tamás

Képviselő fényképe

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2006-2010 MSZP 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MSZP 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 MSZP 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 MSZP 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 MSZP 1990.10.15. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
1998-2002 MSZP frakcióvez. h. 1998.09.08. 2000.12.31.

Tisztségek
Tisztség tól ig
a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkára 2004.10.18. 2006.06.08.
ipari, kereskedelmi és idegenforgalmi miniszter 1996.10.15. 1996.10.15.
a privatizációért felelős tárca nélküli miniszter 1995.03.01. 1996.09.05.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2006-2010 2006.04.23. Somogy megye területi lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Országos lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Somogy megye területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Somogy megye 5.vk. 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Országos lista 1990.10.15. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2006-2010 Gazdasági és informatikai bizottság Tag 2006.06.19. 2010.05.13.
   Energetikai albizottság
Tag 2006.06.28. 2010.05.13.
   Vállalkozás- és kutatásfejlesztési albizottság
Tag 2006.10.04. 2010.05.13.
   Vasúti közlekedés helyzetét vizsgáló albizottság
Tag 2007.11.06. 2010.05.13.
2002-2006 Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Alelnök 2002.05.15. 2004.11.02.
   Európai integrációs albizottság
Tag 2002.09.25. 2004.11.02.
Az állam által nagy összegű költségvetési támogatásban részesített pénzintézetek konszolidációját vizsgáló bizottság Tag 2003.04.14. 2003.10.13.
A nemzeti lovas programot előkészítő eseti bizottság Tag 2003.10.06. 2006.05.15.
1998-2002 Gazdasági bizottság Tag 2001.09.04. 2002.05.14.
   A Dunaferr csoport jogszerű és gazdaságos működését vizsgáló albizottság
Tag 2001.09.05. 2002.01.29.
Európai integrációs ügyek bizottsága Tag 2001.09.04. 2002.05.14.
Ügyrendi bizottság Alelnök 1998.06.25. 2001.09.04.
1994-98 Gazdasági bizottság Alelnök 1994.06.28. 1995.03.13.
Gazdasági bizottság Tag 1997.11.11. 1998.06.17.
1990-94 Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 1993.02.02. 1994.06.27.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2006-2010 2 85
2002-2006 9 11
1998-2002 16 40

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2006-2010 2    
1998-2002 12    


Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Marcali Város Önkormányzata helyi önkormányzat tag 2002 2006
Marcali Város Önkormányzata helyi önkormányzat tag 1998 2002
Marcali Város Önkormányzata helyi önkormányzat tag 1994 1998
Marcali Város Önkormányzata helyi önkormányzat tag 1990 1994

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Janus Pannonius Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1981

Nyelvismeret
Nyelv Foka
német