Készült: 2019.05.26.02:26:43 Dinamikus lap

Schmitt Pál

Képviselő fényképe
Közszereplésben használt korábbi nevek
Név ig
Dr. Schmitt Pál 2012.04.01.

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2010.08.05.

Tisztségek
Tisztség tól ig
köztársasági elnök 2010.08.06. 2012.04.02.
az Országgyűlés elnöke 2010.05.14. 2010.08.05.

Európai Parlamenti képviselő
EP frakció tól ig Delegáló párt Ki helyett
Európai Néppárt (Kereszténydemokraták) Képviselőcsoport 2009.07.14. 2010.05.13. Fidesz - Magyar Polgári Szövetség  
Európai Néppárt (Kereszténydemokraták) és az Európai Demokraták 2004.07.20. 2009.07.13. Fidesz - Magyar Polgári Szövetség  

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2010-2014 2010.04.25. Országos lista 2010.05.14. 2010.08.05.


Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2010-2014 7 265  


Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
közgazdász Marx Károly Közgazdasági Egyetem   1965

Tudományos fokozat Megszerzés éve
A tudomány(ok) doktora 1992

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol tárgyalási
francia társalgási
német középfokú
spanyol középfokú