Készült: 2019.04.21.23:12:36 Dinamikus lap

Dr. Orosz István

Képviselő fényképe

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
1994-98 MSZP 1994.06.28. 1998.06.17.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
1994-98   Hajdú-Bihar megye 3.vk. 1994.06.28. 1998.06.17.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
1994-98 Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 1994.06.28. 1994.08.29.
Oktatási, tudományos, ifjúsági és sport bizottság Tag 1994.07.15. 1994.08.29.
Oktatási, tudományos, ifjúsági és sport bizottság Elnök 1994.08.30. 1996.02.19.
Oktatási, tudományos, ifjúsági és sport bizottság Alelnök 1996.02.20. 1998.06.17.


Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége:
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
egyetemi diploma Kossuth Lajos Tudományegyetem   1957
egyetemi doktor Kossuth Lajos Tudományegyetem   1958

Tudományos fokozat Megszerzés éve
A Magyar Tudományos Akadémia doktora 1976

Nyelvismeret
Nyelv Foka
német alapfokú
orosz középfokú