Készült: 2017.11.18.22:46:26 Dinamikus lap

Dr. Pető Iván

Képviselő fényképe

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2006-2010 SZDSZ 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 SZDSZ 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 SZDSZ 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 SZDSZ 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 SZDSZ 1990.05.02. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 SZDSZ frakcióvez. h. 2007.06.04. 2010.05.13.
SZDSZ frakcióvez. h. 2006.05.16. 2007.04.13.
2002-2006 SZDSZ frakcióvez. h. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 SZDSZ frakcióvez. h. 1998.09.21. 2002.05.14.
1994-98 SZDSZ frakcióvezető 1994.06.28. 1997.04.14.
1990-94 SZDSZ frakcióvezető 1990.10.16. 1991.12.02.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2006-2010 2006.04.23. Budapest 7.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Budapest 7.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Országos lista 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Budapest területi lista 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Budapest 22.vk. 1990.05.02. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2006-2010 Kulturális és sajtóbizottság Elnök 2006.05.30. 2010.05.13.
   A Kulturális és sajtóbizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2006.06.27. 2010.05.13.
   Kulturális vidékfejlesztési albizottság
Tag 2006.09.07. 2010.05.13.
   Média albizottság
Tag 2006.09.07. 2010.05.13.
A műsorterjesztés és a digitális átállás szabályairól szóló törvényben meghatározott pályázati eljárás országgyűlési ellenőrzését szolgáló eseti bizottság Tag 2007.06.18. 2010.05.13.
2002-2006 Kulturális és sajtó bizottság Elnök 2002.05.15. 2006.05.15.
   A Kulturális és sajtó bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2004.05.12. 2006.05.15.
   A nemzeti hírügynökségről szóló törvény módosítását előkészítő albizottság
Elnök 2005.09.27. 2006.05.15.
Az Állami Számvevőszék alelnökeit jelölő ideiglenes (eseti) bizottság Tag 2002.06.04. 2006.05.15.
Számvevőszéki bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Kulturális és sajtó bizottság Alelnök 1998.06.25. 2002.05.14.
   Média albizottság
Tag 1998.11.30. 2002.05.14.
1994-98 Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 1997.04.29. 1998.06.17.
1990-94 Költségvetési, adó- és pénzügyi bizottság Tag 1990.05.03. 1990.11.06.
Költségvetési, adó- és pénzügyi bizottság Tag 1992.02.18. 1992.12.01.



Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
magyar-történelem szakos középiskolai tanár Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar 1970

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási