Parlament képe
Készült: 2019.02.22.06:16:48 Dinamikus lap

Változások az Országgyűlés összetételében

Paraméterek:
Dátum : 1990.05.02 - 1994.06.27
Belső mozgások listája kell-e: Igen
Új mandátumok listája kell-e: Igen
Megszűnt mandátumok listája kell-e: Igen

Tartalom:
  1. "Belső" képviselőcsoportok közti mozgás
  2. Új mandátumok
  3. Megszűnt mandátumok


"Belső" (képviselőcsoportok közti) mozgások
  Képviselő Frakcióból Frakcióba Váltás dátuma
1 Király Zoltán MDF független 1990.05.31.
2 Király Béla független SZDSZ 1990.11.12.
3 Pozsgay Imre MSZP független 1990.11.12.
4 Dénes János MDF független 1990.11.26.
független MIÉP 1993.12.06.
5 Barcza Imre SZDSZ független 1991.02.25.
6 G.Nagyné Dr.Maczó Ágnes MDF független 1991.06.18.
7 Dr. Ugrin Emese KDNP FKGP 1991.08.26.
FKGP EKgP 1992.08.31.
8 Dr. Horváth Tivadar SZDSZ KDNP 1991.08.27.
9 Balogh János SZDSZ MDF 1991.09.02.
10 Dr. Ilkei Csaba MDF független 1991.09.03.
11 Dr. Gali Ákos MDF független 1991.09.09.
független KDNP 1993.04.26.
12 Beke Kata MDF független 1991.12.04.
13 Dr. Bertha Zoltán SZDSZ független 1991.12.16.
14 Dr. Bilecz Endre SZDSZ független 1991.12.30.
független MDF 1993.03.02.
15 Bárdos Balázs FKGP EKgP 1992.02.24.
16 Bejczy Sándor FKGP EKgP 1992.02.24.
17 Bélafi Antal FKGP EKgP 1992.02.24.
18 Dr. Böröcz István FKGP EKgP 1992.02.24.
19 Dragon Pál FKGP EKgP 1992.02.24.
20 Dr. Hajdu Istvánné FKGP EKgP 1992.02.24.
21 Dr. Horváth László FKGP EKgP 1992.02.24.
22 Kapitány Ferenc FKGP EKgP 1992.02.24.
23 Kocsenda Antal FKGP EKgP 1992.02.24.
24 Kósa András FKGP EKgP 1992.02.24.
25 Dr. Kovács Béla FKGP EKgP 1992.02.24.
26 Kováts László FKGP EKgP 1992.02.24.


"Belső" (képviselőcsoportok közti) mozgások
  Képviselő Frakcióból Frakcióba Váltás dátuma
27 Dr. Mizsei Béla FKGP EKgP 1992.02.24.
28 Nagy Ferenc József FKGP EKgP 1992.02.24.
29 Nagy Varga Dezső FKGP EKgP 1992.02.24.
30 Németh Béla FKGP EKgP 1992.02.24.
31 Oláh Sándor FKGP EKgP 1992.02.24.
32 Dr. Ómolnár Miklós FKGP EKgP 1992.02.24.
33 Dr. Pásztor Gyula FKGP EKgP 1992.02.24.
34 Pintér István FKGP EKgP 1992.02.24.
35 Pintér József FKGP EKgP 1992.02.24.
36 Dr. Pohankovics István FKGP EKgP 1992.02.24.
37 Prepeliczay István FKGP EKgP 1992.02.24.
38 Rajkai Zsolt FKGP EKgP 1992.02.24.
39 Dr. Sipos Imre FKGP EKgP 1992.02.24.
40 Dr. Szabó János FKGP EKgP 1992.02.24.
41 Dr. Szabó Lajos FKGP EKgP 1992.02.24.
42 Szabó Lajos FKGP EKgP 1992.02.24.
43 Dr. Tarján Lászlóné FKGP EKgP 1992.02.24.
44 Tóth Imre FKGP EKgP 1992.02.24.
45 Vincze Kálmán FKGP EKgP 1992.02.24.
46 Vörös Vince FKGP EKgP 1992.02.24.
47 Dr. Zsiros Géza FKGP EKgP 1992.02.24.
48 Dr. Balogh György FKGP EKgP 1992.03.02.
49 Horváth László SZDSZ Fidesz 1992.03.02.
50 Lakatos Józsefné FKGP EKgP 1992.03.02.
51 Mózs József SZDSZ KDNP 1992.03.02.
52 Palotás János MDF független 1992.03.09.
53 Balogh Gábor KDNP független 1992.03.17.
54 Petrenkó János MSZP független 1992.04.27.
55 Dr. Mózes Mihály SZDSZ független 1992.06.23.
56 Gerbovits Jenő FKGP EKgP 1992.09.14.
57 Bereczki Vilmos FKGP független 1992.09.21.
58 Dr. Győriványi Sándor FKGP független 1992.09.21.
59 István József FKGP független 1992.09.21.
60 Dr. Iván Géza FKGP független 1992.09.21.
61 Dr. Kávássy Sándor FKGP független 1992.09.21.
62 Dr. Torgyán József FKGP független 1992.09.21.
63 Kádár Péter SZDSZ KDNP 1992.11.30.
64 Dr. Kupa Mihály MDF független 1993.02.15.
65 Dr. Kőrösi Imre MDF független 1993.05.03.
66 Dr. Weszelovszky Zoltán MDF Fidesz 1993.06.14.


"Belső" (képviselőcsoportok közti) mozgások
  Képviselő Frakcióból Frakcióba Váltás dátuma
67 Dr. Balás István MDF független 1993.06.15.
68 Dr. Debreczeni József MDF független 1993.06.15.
69 Király B. Izabella MDF független 1993.06.15.
70 Dr. Bogdán Emil MDF MIÉP 1993.07.05.
71 Dr. Bognár László MDF MIÉP 1993.07.05.
72 Csurka István MDF MIÉP 1993.07.05.
73 Deme Zoltán MDF MIÉP 1993.07.05.
74 Horváth Lajos MDF MIÉP 1993.07.05.
75 Kelemen József MDF MIÉP 1993.07.05.
76 Miklós Árpád MDF MIÉP 1993.07.05.
77 Dr. Móré László MDF MIÉP 1993.07.05.
78 Dr. Réti Miklós MDF MIÉP 1993.07.05.
79 Szabó Lukács MDF MIÉP 1993.07.05.
80 Dr. Szél Péter MDF független 1993.07.05.
81 Szilasy György MDF MIÉP 1993.07.05.
MIÉP független 1993.08.30.
82 Tóth-Kurucz János MDF MIÉP 1993.07.05.
83 Varga Zoltán MDF független 1993.07.05.
84 Elek István MDF független 1993.07.06.
független Fidesz 1993.09.06.
85 Dr. Eke Károly független KDNP 1993.07.12.
86 Halász István MDF független 1993.08.31.
87 Katona Kálmán MDF Fidesz 1993.09.06.
88 Gadó György SZDSZ független 1993.12.15.
89 Dr. Zacsek Gyula MDF független 1994.01.01.
90 Dr. Molnár Tibor SZDSZ független 1994.02.01.
91 Dr. Rott Nándor KDNP független 1994.02.08.


Új mandátumok
  Képviselő Mandátum kezdete Mandátum vége Megszűnés oka Választókerület Ki helyett
1 Dr. Bognár László (MDF) 1993.03.22. 1994.06.27. ciklus vége Pest megye területi lista Dr. Szűcs István (MDF)
2 Dr. Dobos Krisztina (MDF) 1993.09.13. 1994.06.27. ciklus vége Budapest területi lista Sándorfi György (MDF)
3 Fekete György (MDF) 1994.02.07. 1994.06.27. ciklus vége Budapest területi lista Dr. Antall József (MDF)
4 Filló Pál (MSZP) 1991.04.22. 1994.06.27. ciklus vége Budapest 9. vk. Dr. Demszky Gábor (SZDSZ)
5 Gaál Gyula (SZDSZ) 1990.08.27. 1994.06.27. ciklus vége Budapest területi lista Göncz Árpád (SZDSZ)
6 Dr. Géczi József Alajos (MSZP) 1991.02.26. 1994.06.27. ciklus vége Országos lista Bossányi Katalin (MSZP)
7 Halda Alíz (SZDSZ) 1991.02.25. 1994.06.27. ciklus vége Országos lista Dr. Kádár Iván (SZDSZ)
8 Horváth László (SZDSZ) 1990.11.27. 1994.06.27. ciklus vége Heves megye területi lista Dr. Novák Rudolf (SZDSZ)
9 Izsó Mihály (független) 1992.10.06. 1994.06.27. ciklus vége Pest megye területi lista Borz Miklós (FKGP)
10 Dr. Jánosi György (MSZP) 1991.02.25. 1994.06.27. ciklus vége Országos lista Demény Pál (MSZP)
11 Keleti György (MSZP) 1992.08.31. 1994.06.27. ciklus vége Komárom-Esztergom megye 3. vk. Deák Sándor (SZDSZ)
12 Kiss Péter (MSZP) 1992.10.12. 1994.06.27. ciklus vége Országos lista Kovács Jenő (MSZP)
13 Dr. Kupa Mihály (MDF) 1991.09.30. 1994.06.27. ciklus vége Borsod-Abaúj-Zemplén megye 11. vk. Németh Miklós (független)
14 Dr. Marx Gyula (MDF) 1991.05.13. 1994.06.27. ciklus vége Zala megye területi lista Csengey Dénes (MDF)
15 Mészáros László (MDF) 1991.12.16. 1994.06.27. ciklus vége Veszprém megye területi lista Dr. Bod Péter Ákos (MDF)
16 Dr. Nagy Gábor Tamás (FIDESZ) 1993.12.22. 1994.06.27. ciklus vége Budapest területi lista Fodor Gábor (FIDESZ)
17 Nagy Tamás Gábor (független) 1993.05.03. 1994.06.27. ciklus vége Bács-Kiskun megye 4. vk. Faddi József (FKGP)
18 Péli Tamás Károly (MSZP) 1992.06.15. 1994.06.27. ciklus vége Országos lista Nagy Attila (MSZP)
19 Dr. Répássy Róbert (FIDESZ) 1993.12.22. 1994.06.27. ciklus vége Országos lista Dr. Molnár Péter (FIDESZ)
20 Dr. Sarkadiné Dr. Lukovics Éva (SZDSZ) 1992.06.08. 1994.06.27. ciklus vége Békés megye 1. vk. Szokolay Zoltán (MDF)
21 Dr. Schiffer János (MSZP) 1990.08.27. 1994.06.27. ciklus vége Budapest területi lista Bokros Lajos
22 Dr. Suchman Tamás (MSZP) 1990.10.15. 1994.06.27. ciklus vége Országos lista Dr. Ormos Mária (MSZP)
23 Dr. Surján László (KDNP) 1990.09.11. 1994.06.27. ciklus vége Budapest területi lista Dr. Keresztes Sándor (KDNP)
24 Sümegi Sándorné (független) 1992.11.02. 1994.06.27. ciklus vége Veszprém megye területi lista Bélafi Antal (Kisgazda)
25 Dr. Tabajdi Csaba (MSZP) 1990.10.15. 1994.06.27. ciklus vége Országos lista Dr. Huszár Tibor (MSZP)
26 Takácsy Gyula (MDF) 1991.06.24. 1994.06.27. ciklus vége Budapest területi lista Dr. Baka András (MDF)
27 Dr. Tompa Sándor (MSZP) 1991.02.18. 1994.06.27. ciklus vége Borsod-Abaúj-Zemplén megye területi lista Szabó György (MSZP)
28 Dr. Urbán László (FIDESZ) 1993.12.22. 1994.06.27. ciklus vége Országos lista Ungár Klára (FIDESZ)
29 Dr. Weszelovszky Zoltán (MDF) 1992.02.17. 1994.06.27. ciklus vége Budapest területi lista Dr. Botos Katalin (MDF)


Megszűnt mandátumok
  Képviselő Mandátum kezdete Mandátum vége Megszűnés oka Választókerület Helyére került képviselő Mandátum
kezdete
1 Dr. Antall József (MDF) 1990.05.02. 1993.12.12. elhunyt Budapest területi lista Fekete György (MDF) 1994.02.07.
2 Dr. Baka András (MDF) 1990.05.02. 1991.05.31. lemondott Budapest területi lista Takácsy Gyula (MDF) 1991.06.24.
3 Bélafi Antal (FKGP) 1990.05.02. 1992.09.30. elhunyt Veszprém megye területi lista Sümegi Sándorné (független) 1992.11.02.
4 Dr. Bod Péter Ákos (MDF) 1990.05.02. 1991.12.09. lemondott Veszprém megye területi lista Mészáros László (MDF) 1991.12.16.
5 Bokros Lajos (MSZP) 1990.05.02. 1990.07.12. lemondott Budapest területi lista Dr. Schiffer János (MSZP) 1990.08.27.
6 Borz Miklós (FKGP) 1990.05.02. 1992.07.30. elhunyt Pest megye területi lista Izsó Mihály (független) 1992.10.06.
7 Bossányi Katalin (MSZP) 1990.05.02. 1991.02.01. lemondott Országos lista Dr. Géczi József Alajos (MSZP) 1991.02.26.
8 Dr. Botos Katalin (MDF) 1990.05.02. 1992.01.31. lemondott Budapest területi lista Dr. Weszelovszky Zoltán (MDF) 1992.02.17.
9 Csengey Dénes (MDF) 1990.05.02. 1991.04.08. elhunyt Zala megye területi lista Dr. Marx Gyula (MDF) 1991.05.13.
10 Deák Sándor (SZDSZ) 1990.05.02. 1990.12.02. elhunyt Komárom-Esztergom megye 3. vk. Keleti György (MSZP) 1992.08.31.
11 Demény Pál (MSZP) 1990.05.02. 1991.01.14. elhunyt Országos lista Dr. Jánosi György (MSZP) 1991.02.25.
12 Dr. Demszky Gábor (SZDSZ) 1990.05.02. 1990.11.30. lemondott Budapest 9. vk. Filló Pál (MSZP) 1991.04.22.
13 Faddi József (FKGP) 1990.05.02. 1992.08.04. elhunyt Bács-Kiskun megye 4. vk. Nagy Tamás Gábor (független) 1993.05.03.
14 Fodor Gábor (FIDESZ) 1990.05.02. 1993.12.01. lemondott Budapest területi lista Dr. Nagy Gábor Tamás (FIDESZ) 1993.12.22.
15 Göncz Árpád (SZDSZ) 1990.05.02. 1990.08.02. lemondott Budapest területi lista Gaál Gyula (SZDSZ) 1990.08.27.
16 Dr. Huszár Tibor (MSZP) 1990.05.02. 1990.09.10. lemondott Országos lista Dr. Tabajdi Csaba (MSZP) 1990.10.15.
17 Dr. Kádár Iván (SZDSZ) 1990.05.02. 1991.01.14. lemondott Országos lista Halda Alíz (SZDSZ) 1991.02.25.
18 Dr. Keresztes Sándor (KDNP) 1990.05.02. 1990.08.31. lemondott Budapest területi lista Dr. Surján László (KDNP) 1990.09.11.
19 Kéri Kálmán (MDF) 1990.05.02. 1994.05.26. elhunyt Országos lista  
20 Kovács Jenő (MSZP) 1990.05.02. 1992.09.01. lemondott Országos lista Kiss Péter (MSZP) 1992.10.12.
21 Dr. Molnár Péter (FIDESZ) 1990.05.02. 1993.11.15. lemondott Országos lista Dr. Répássy Róbert (FIDESZ) 1993.12.22.
22 Nagy Attila (MSZP) 1990.05.02. 1992.05.13. elhunyt Országos lista Péli Tamás Károly (MSZP) 1992.06.15.
23 Németh Miklós (független) 1990.05.02. 1991.04.22. lemondott Borsod-Abaúj-Zemplén megye 11. vk. Dr. Kupa Mihály (MDF) 1991.09.30.
24 Dr. Novák Rudolf (SZDSZ) 1990.05.02. 1990.11.19. lemondott Heves megye területi lista Horváth László (SZDSZ) 1990.11.27.
25 Dr. Ormos Mária (MSZP) 1990.05.02. 1990.09.10. lemondott Országos lista Dr. Suchman Tamás (MSZP) 1990.10.15.
26 Sándorfi György (MDF) 1990.05.02. 1993.07.06. elhunyt Budapest területi lista Dr. Dobos Krisztina (MDF) 1993.09.13.
27 Szabó György (MSZP) 1990.05.02. 1991.01.15. lemondott Borsod-Abaúj-Zemplén megye területi lista Dr. Tompa Sándor (MSZP) 1991.02.18.
28 Szokolay Zoltán (MDF) 1990.05.02. 1992.01.20. lemondott Békés megye 1. vk. Dr. Sarkadiné Dr. Lukovics Éva (SZDSZ) 1992.06.08.
29 Dr. Szűcs István (MDF) 1990.05.02. 1992.12.31. lemondott Pest megye területi lista Dr. Bognár László (MDF) 1993.03.22.
30 Ungár Klára (FIDESZ) 1990.05.02. 1993.11.08. lemondott Országos lista Dr. Urbán László (FIDESZ) 1993.12.22.