Parlament képe
Készült: 2014.09.30.07:55:13 Dinamikus lap

Dr. Veres János

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2010-2014 MSZP 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 MSZP 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MSZP 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 MSZP 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 MSZP 1994.06.28. 1998.06.17.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 MSZP frakcióvez. h. 2009.04.20. 2010.05.13.
2002-2006 MSZP frakcióvez. h. 2003.02.17. 2003.02.18.
1998-2002 MSZP frakcióvez. h. 2001.04.17. 2001.04.17.

Tisztségek
Tisztség tól ig
pénzügyminiszter 2006.06.09. 2009.04.15.
pénzügyminiszter 2005.04.25. 2006.06.08.
a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkára 2004.10.04. 2005.04.24.
pénzügyminisztériumi politikai államtitkár 2003.03.10. 2004.10.03.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2010-2014 2010.04.25. Szabolcs-Szatmár-Bereg megye területi lista 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 6.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Szabolcs-Szatmár-Bereg megye területi lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Szabolcs-Szatmár-Bereg megye területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Szabolcs-Szatmár-Bereg megye területi lista 1994.06.28. 1998.06.17.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2010-2014 Gazdasági és informatikai bizottság Tag 2010.05.14. 2010.06.01.
Számvevőszéki és költségvetési bizottság Tag 2010.05.14. 2014.05.05.
A MALÉV Zrt. és a Budapest Airport Zrt. szocialisták és szabad demokraták általi privatizációjának körülményeit, továbbá a MALÉV Zrt. visszaállamosításának folyamatát, valamint jelenlegi fizetésképtelenségét és felszámolását előidéző, 2002-2010 között meghozott intézkedéseket, illetve az ebben az időszakban felmerülő döntéshozói felelősség kérdéskörét vizsgáló bizottság Alelnök 2012.03.28. 2013.03.11.
2006-2010 Európai ügyek bizottsága Tag 2009.05.18. 2010.05.13.
A Nabucco földgázvezeték előkészítésének és megvalósításának folyamatát segítő eseti bizottság Társelnök 2009.05.04. 2010.05.13.
2002-2006 Költségvetési és pénzügyi bizottság Alelnök 2002.05.15. 2003.03.10.
   Közmédiumok gazdálkodását ellenőrző albizottság
Elnök 2002.06.26. 2003.03.10.
   Európai integrációs albizottság
Tag 2002.07.04. 2003.03.10.
Az Állami Számvevőszék alelnökeit jelölő ideiglenes (eseti) bizottság Elnök 2002.06.04. 2003.03.10.
Számvevőszéki bizottság Tag 2002.05.15. 2002.11.26.
1998-2002 Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2001.02.13.
Költségvetési és pénzügyi bizottság Alelnök 2001.02.13. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Tag 1998.10.21. 2002.05.14.
   A Költségvetési és pénzügyi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2000.05.16. 2002.05.14.
Számvevőszéki bizottság Tag 1998.06.25. 2001.02.13.
Az Állami Számvevőszék alelnökeit jelölő ideiglenes (eseti) bizottság Alelnök 2001.09.25. 2002.05.14.
1994-98 Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 1994.06.28. 1996.12.16.
Költségvetési és pénzügyi bizottság Alelnök 1996.12.17. 1998.06.17.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2010-2014 40 348
2006-2010 1 5
2002-2006 8 115
1998-2002 341 152

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2010-2014 178 3  
2006-2010 347 4  
2002-2006 559 8  
1998-2002 163 1  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen



Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat megyei közgyűlés tag 2010  

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
általános agrármérnök Debreceni Agrártudományi Egyetem Mezőgazdaságtudományi Kar 1981
mérnök-szakközgazdász Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetem Ipari Kar 1985

Tudományos fokozat Megszerzés éve
Egyetemi doktor 1985

Nyelvismeret
Nyelv Foka Típusa
angol középfokú B

Nyelvismeret
Nyelv Foka
német társalgási