Parlament képe
Készült: 2014.11.27.10:15:29 Dinamikus lap

Dr. Világosi Gábor

Nincs fénykép



Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2006-2010 SZDSZ 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 SZDSZ 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 SZDSZ 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 SZDSZ 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 SZDSZ 1990.05.02. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 SZDSZ frakcióvez. h. 2008.05.26. 2010.05.13.
2002-2006 SZDSZ frakcióvez. h. 2002.09.09. 2006.05.15.
1998-2002 SZDSZ frakcióvez. h. 1998.10.26. 2002.05.14.

Tisztségek
Tisztség tól ig
az Országgyűlés alelnöke 2006.05.16. 2010.05.13.
az Országgyűlés alelnöke 2004.09.16. 2006.05.15.
jegyző 2002.05.15. 2004.09.15.
jegyző 1998.06.18. 2002.05.14.
belügyminisztériumi politikai államtitkár 1994.07.15. 1998.07.07.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2006-2010 2006.04.23. Országos lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Országos lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Országos lista 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Fejér megye 2.vk. 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Országos lista 1990.05.02. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2006-2010 Sport- és turisztikai bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
   Sport albizottság
Tag 2006.12.06. 2010.05.13.
2002-2006 Rendészeti bizottság Tag 2002.05.15. 2004.09.16.
   Európai integrációs és nemzetközi együttműködési albizottság
Elnök 2002.09.11. 2004.09.16.
Ifjúsági és sportbizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
   Versenysport és sportlétesítmények albizottság
Tag 2002.07.03. 2006.05.15.
   Szabadidősport albizottság
Elnök 2002.07.03. 2006.05.15.
   Az Ifjúsági és Sportminisztérium, valamint a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium 2002. évi gazdálkodásával kapcsolatos ÁSZ-jelentésben található megállapításokat vizsgáló albizottság
Tag 2003.09.09. 2004.02.29.
A nemzeti lovas programot előkészítő eseti bizottság Tag 2003.10.20. 2006.05.15.
1998-2002 Ifjúsági és sport bizottság Tag 2000.09.05. 2002.05.14.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 1998.06.25. 2000.09.26.
A politikusokról és más közéleti személyiségekről, valamint azok családtagjairól az előző parlamenti ciklusban folytatott törvénytelen és titkos adatgyűjtést vizsgáló bizottság Tag 1999.03.02. 2000.04.11.
1994-98 Alkotmányügyi, törvényelőkészítő, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 1994.06.28. 1994.07.14.
1990-94 Alkotmányügyi, törvényelőkészítő és igazságügyi bizottság Tag 1991.01.29. 1994.06.27.
Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 1990.05.03. 1994.06.27.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2006-2010 4 49
2002-2006 49 69
1998-2002 35 144

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2006-2010 4 6291  
2002-2006 78 3296  
1998-2002 71 62  




Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Janus Pannonius Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1980

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási
német társalgási

A képviselő személyes honlapjának címe: szdszfejer.hu