Parlament képe
Készült: 2014.10.01.20:16:01 Dinamikus lap

Dr. Vas Imre

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Budapest 6.vk. 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.25. Budapest 13.vk. 2010.05.14. 2014.05.05.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Törvényalkotási bizottság Tag 2014.05.06.  
Honvédelmi és rendészeti bizottság Tag 2014.05.06.  
Igazságügyi bizottság Tag 2014.06.23.  
2010-2014 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2010.05.14. 2014.05.05.
   Az Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2010.05.26. 2010.06.07.
   Az Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Alelnök 2010.06.07. 2014.05.05.
   A 2002-2010 közötti lakossági deviza-eladósodás okainak feltárását, valamint az esetleges kormányzati felelősséget vizsgáló albizottság
Alelnök 2011.09.27. 2012.01.25.
   Az országgyűlési képviselők javadalmazásáról szóló új szabályozás előkészítésére létrehozott albizottság
Tag 2011.10.18. 2011.11.14.
   A bizottsági módosító javaslatokra vonatkozó rendelkezéseket felülvizsgáló albizottság
Tag 2012.07.09. 2014.05.05.
Ifjúsági, szociális, családügyi és lakhatási bizottság Tag 2011.02.14. 2013.05.21.
   Az elmúlt nyolc év kormányzati intézkedéseit vizsgáló albizottság
Elnök 2011.05.16. 2013.05.21.
Honvédelmi és rendészeti bizottság Tag 2013.05.27. 2014.05.05.
Alkotmány-előkészítő eseti bizottság Tag 2010.07.05. 2011.03.07.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 4 2
2010-2014 31 55

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 10   1
2010-2014 143 1  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2014. augusztus 747 878



Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Budapest Főváros XX. kerület Pesterzsébet Önkormányzata helyi önkormányzat alpolgármester 2011  
Budapest Főváros XX. kerület Pesterzsébet Önkormányzata helyi önkormányzat tag 2010  
Budapest Főváros XX. kerület Pesterzsébet Önkormányzata helyi önkormányzat tag 2006 2010

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
műszaki-szakoktató Budapesti Műszaki Egyetem Természet- és Társadalomtudományi Kar 1996
jogász Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 2004
jogi szakvizsga KIM   2011

Elektronikus levélcím
imre.vas@parlament.hu


Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ


A képviselő személyes honlapjának címe: www.vasimre.fidesz.hu