Parlament képe
Készült: 2014.10.01.20:16:17 Dinamikus lap

Dr. Vitányi István

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Hajdú-Bihar megye 4.vk. 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.11. Hajdú-Bihar megye 5.vk. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Hajdú-Bihar megye területi lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Hajdú-Bihar megye 5.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Hajdú-Bihar megye területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Igazságügyi bizottság Alelnök 2014.06.23.  
Mentelmi bizottság Tag 2014.05.06.  
2010-2014 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2010.05.14. 2014.05.05.
   Az országgyűlési képviselők számának csökkentéséhez szükséges választójogi reformot előkészítő albizottság
Tag 2010.06.21. 2011.10.17.
   Az országgyűlési képviselők javadalmazásáról szóló új szabályozás előkészítésére létrehozott albizottság
Tag 2011.10.18. 2011.11.14.
Számvevőszéki és költségvetési bizottság Tag 2011.03.07. 2013.09.23.
Mentelmi, összeférhetetlenségi, fegyelmi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 2013.09.23. 2014.05.05.
Fogyasztóvédelmi bizottság Tag 2010.07.12. 2011.03.07.
Alkotmány-előkészítő eseti bizottság Tag 2010.07.05. 2011.03.07.
Az Alkotmánybíróság elnökét és tagjait jelölő eseti bizottság Tag 2010.07.14. 2014.05.05.
2006-2010 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
2002-2006 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
Ügyrendi bizottság Tag 2002.05.15. 2002.05.27.
1998-2002 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Elnök 1999.03.16. 2002.05.14.
Ügyrendi bizottság Tag 1999.10.01. 2002.05.14.
   A 4/1999. (III.31.) AB határozat következtében szükségessé vált Házszabály-módosítást előkészítő albizottság
Elnök 1999.10.18. 1999.12.01.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 1  
2010-2014 16 19
2006-2010 14 134
2002-2006 23 158
1998-2002 1 42

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 1    
2010-2014 37    
2006-2010 51    
2002-2006 44    
1998-2002 23 1  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2014. augusztus 897 453



Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Berettyóújfalu Önkormányzata helyi önkormányzat tag 2010  
Berettyóújfalu Önkormányzata helyi önkormányzat tag 2006 2010
Berettyóújfalu Önkormányzata helyi önkormányzat tag 2002 2006

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász József Attila Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1980

Elektronikus levélcím
istvan.vitanyi@parlament.hu


Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ