Parlament képe
Készült: 2017.07.26.14:28:07 Dinamikus lap

Dr. Répássy Róbert

Képviselő fényképe

Ülőhely
Szektor Sor Szék
4 6 14
   

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.
1990-94 Fidesz 1993.12.22. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2014- Fidesz frakcióvez. h. 2014.07.04. 2015.11.01.
2010-2014 Fidesz frakcióvez. h. 2010.06.08. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz frakcióvez. h. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz frakcióvez. h. 1998.09.08. 2002.05.14.

Tisztségek
Tisztség tól ig
Igazságügyi Minisztérium államtitkára 2014.06.15. 2015.10.08.
közigazgatási és igazságügyi minisztériumi államtitkár 2010.06.02. 2014.06.05.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Országos lista 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.25. Borsod-Abaúj-Zemplén megye területi lista 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Borsod-Abaúj-Zemplén megye területi lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Borsod-Abaúj-Zemplén megye területi lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Borsod-Abaúj-Zemplén megye 2.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.
1990-94   Országos lista 1993.12.22. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Törvényalkotási bizottság Alelnök 2015.11.02.  
Igazságügyi bizottság Tag 2015.10.19.  
2010-2014 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2010.05.14. 2010.06.08.
2006-2010 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Alelnök 2006.05.30. 2010.05.13.
2002-2006 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Alelnök 2002.05.15. 2006.05.15.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 2006.02.13. 2006.05.15.
A rendszerváltás utáni első, szabadon választott Magyar Országgyűlés megalakulását követően kormányzati politikai szerepet betöltő személyeknek az előző politikai rendszer állambiztonsági tevékenységében való részvételének tényeit és körülményeit vizsgáló bizottság Tag 2002.07.09. 2002.09.30.
Vizsgálóbizottság "a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete által feltárt brókerbotránynak, ezen belül különösen a Pannonplast Rt. részvényeinek megvásárlása körülményeinek, a K & H Equities Rt.-nél történt milliárdos sikkasztásnak, a Britton cégcsoportnak a tranzakcióban betöltött szerepének, a Medgyessy Péter által elnökölt Inter-Európa Bank Rt.-ben történt pénzmosásnak és az egész botránysorozattal kapcsolatos kormányzati és kormánypárti politikusok érintettségének kivizsgálására" Tag 2003.10.20. 2004.04.20.
Az Orbán család állami forrásból történő gazdagodása, különös tekintettel a szőlőbirtokokra elnevezéssel parlamenti vizsgálóbizottság Alelnök 2005.05.23. 2005.11.19.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 2002.05.21. 2006.02.13.
1998-2002 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Tag 1998.06.25. 1998.12.28.
Alkotmány- és igazságügyi bizottság Alelnök 1998.12.28. 2002.05.14.
   A választásokon minősített politikai pártok, az általuk, illetve jogelődeik által alapított vállalatok és egyszemélyes kft.-k, valamint az 1990. évi LXXIII. törvény hatálya alá tar
Tag 1998.09.30. 2002.05.14.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 1999.10.19. 2002.05.14.
Az országgyűlési képviselők vagyoni helyzetét vizsgáló bizottság Elnök 2000.12.19. 2001.06.20.
1990-94 Alkotmányügyi, törvényelőkészítő és igazságügyi bizottság Tag 1994.02.08. 1994.06.27.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 14 1
2010-2014 8 21
2006-2010 110 118
2002-2006 267 223
1998-2002 17 20

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 243 3  
2010-2014 457 4  
2006-2010 116 1  
2002-2006 296 1  
1998-2002 116 1  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva Megjegyzés
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen  
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.12.31. 2015.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.10.08. 2015.11.07. igen Záró nyilatkozat a központi államigazgatási szervekről, valamint a Kormány tagjai és az államtitkárok jogállásáról szóló 2010. évi XLIII. törvény 12/B. § (2) bekezdésében meghatározott rendelkezés szerint.
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.12.31. 2016.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2016 2016.12.31. 2017.01.31. igen  

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2017. június 897 453



Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése tag 2002 2006
Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés megyei közgyűlés alelnök 1998 2002
Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése tag 1994 1998

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1992
jogi szakvizsga Igazságügyi Minisztérium   1995

Elektronikus levélcím
robert.repassy@parlament.hu


Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási
francia társalgási

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ


A képviselő személyes honlapjának címe: www.repassyrobert.hu