Parlament képe
Készült: 2019.02.16.19:36:40 Dinamikus lap

Dr. Tölgyessy Péter

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 SZDSZ 1994.06.28. 1996.08.31.
független 1996.09.01. 1998.06.17.
1990-94 SZDSZ 1990.05.02. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
1990-94 SZDSZ frakcióvezető 1990.05.02. 1990.10.15.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2002-2006   Országos lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Országos lista 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Országos lista 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Komárom-Esztergom megye területi lista 1990.05.02. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2002-2006 Számvevőszéki bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Számvevőszéki bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
1994-98 Számvevőszéki bizottság Tag 1994.06.28. 1996.03.04.
1990-94 Alkotmányügyi, törvényelőkészítő és igazságügyi bizottság Tag 1990.05.03. 1992.02.18.
Az Állami Számvevőszék szervezetének és működésének felülvizsgálatát végző ad-hoc bizottság Tag 1991.01.01. 1994.06.27.
Ügyrendi bizottság Tag 1990.05.03. 1994.06.27.
Számvevőszéki bizottság Tag 1992.10.13. 1994.06.27.





Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége:
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
egyetemi diploma Eötvös Loránd Tudományegyetem   1981

Nyelvismeret
Nyelv Foka
német társalgási