Parlament képe
Készült: 2014.07.25.13:22:58 Dinamikus lap

Dr. Turi-Kovács Béla

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 FKGP 1998.06.18. 2002.05.14.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2010-2014 Fidesz frakcióvez. h. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz frakcióvez. h. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 FKGP frakcióvez. h. 1998.09.08. 2000.11.30.

Tisztségek
Tisztség tól ig
az Országgyűlés korelnöke 2014.05.06. 2014.05.06.
környezetvédelmi miniszter 2000.12.01. 2002.05.26.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Országos lista 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.25. Pest megye területi lista 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Országos lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Országos lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Pest megye területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Fenntartható fejlődés bizottsága Alelnök 2014.05.06.  
2010-2014 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2011.03.07. 2014.05.05.
Fenntartható fejlődés bizottsága Alelnök 2010.05.14. 2014.05.05.
Alkotmány-előkészítő eseti bizottság Tag 2010.07.05. 2011.03.07.
2006-2010 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2006.05.30. 2009.05.25.
Környezetvédelmi bizottság Alelnök 2009.05.25. 2010.05.13.
2002-2006 Környezetvédelmi bizottság Elnök 2002.05.27. 2006.05.15.
Ügyrendi bizottság Tag 2002.05.27. 2006.05.15.
1998-2002 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Tag 1998.07.08. 2000.11.28.
Környezetvédelmi bizottság Alelnök 1998.06.25. 2000.11.28.
   Tényfeltáró albizottság (a Hágai Bíróság ítéletének meghozatala után a szlovák-magyar tárgyalások körülményei és eredményei)
Tag 1998.09.16. 1999.12.08.
   Európai integrációs albizottság
Tag 1998.09.23. 2000.11.27.
   A Környezetvédelmi Alap Célfeladatokat ellenőrző albizottság
Tag 1999.09.23. 2000.11.27.
Ügyrendi bizottság Tag 1998.06.25. 1998.07.08.
Választási rendszer reformját előkészítő eseti bizottság Tag 1999.03.02. 2000.12.31.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2010-2014 26 31
2006-2010 74 22
2002-2006 118 220
1998-2002 18 108

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 2 11  
2010-2014 151 1  
2006-2010 66    
2002-2006 116 1  
1998-2002 222 3  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2014. június 897 453



Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1959

Elektronikus levélcím
bela.turi.kovacs@parlament.hu


Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ


A képviselő személyes honlapjának címe: www.kpe.hu