Parlament képe
Készült: 2018.11.18.20:37:46 Dinamikus lap

Szabad György

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
1994-98 MDF 1994.06.28. 1996.03.10.
Néppárt-MDNP 1996.03.11. 1998.06.17.
1990-94 MDF 1990.05.02. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
1994-98 Néppárt-MDNP frakcióvez. h. 1997.02.24. 1998.06.17.

Tisztségek
Tisztség tól ig
az Országgyűlés elnöke 1990.08.03. 1994.06.27.
az Országgyűlés alelnöke 1990.05.02. 1990.08.03.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
1994-98   Országos lista 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Budapest területi lista 1990.05.02. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
1994-98 Alkotmányügyi, törvényelőkészítő, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 1994.06.28. 1998.06.17.
Kulturális és sajtó bizottság Tag 1995.11.07. 1996.04.15.

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2002-2006   1  



Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége:
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
egyetemi diploma Eötvös Loránd Tudományegyetem   1950

Tudományos fokozat Megszerzés éve
Az Akadémia rendes tagja 1982

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol alapfokú
német alapfokú