Parlament képe
Készült: 2014.12.22.11:33:56 Dinamikus lap

Dr. Selmeczi Gabriella

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 Fidesz 1994.06.28. 1998.06.17.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2014- Fidesz frakcióvez. h. 2014.07.04.  
2002-2006 Fidesz frakcióvez. h. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz frakcióvez. h. 2000.02.17. 2002.05.14.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Országos lista 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.25. Pest megye területi lista 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Pest megye területi lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Pest megye területi lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Pest megye 9.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Pest megye területi lista 1994.06.28. 1998.06.17.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Törvényalkotási bizottság Tag 2014.05.06.  
Népjóléti bizottság Alelnök 2014.05.06. 2014.06.23.
Népjóléti bizottság Elnök 2014.06.24.  
2010-2014 Gazdasági és informatikai bizottság Tag 2012.03.26. 2014.05.05.
Ifjúsági, szociális, családügyi és lakhatási bizottság Tag 2010.05.14. 2010.09.13.
   Az Ifjúsági, szociális, családügyi és lakhatási bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását vizsgáló albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2010.06.28. 2010.09.13.
Fogyasztóvédelmi bizottság Tag 2010.09.13. 2012.03.26.
   Élelmiszer-biztonsági albizottság
Tag 2011.04.19. 2012.03.26.
2006-2010 Gazdasági és informatikai bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
   Közbeszerzési albizottság
Tag 2007.11.07. 2010.05.13.
2002-2006 Kulturális és sajtó bizottság Tag 2002.05.15. 2002.05.27.
Egészségügyi bizottság Alelnök 2002.05.15. 2006.05.15.
"Parlagfűmentes Magyarországért" eseti bizottság Alelnök 2003.02.24. 2003.11.15.
1998-2002 Egészségügyi és szociális bizottság Alelnök 1999.10.01. 2002.05.14.
   A Deják-projekt helyzetét vizsgáló albizottság
Elnök 1999.09.28. 1999.11.23.
1994-98 Önkormányzati és rendészeti bizottság Tag 1994.06.28. 1998.06.17.
Szociális és egészségügyi bizottság Tag 1994.06.28. 1998.06.17.
Az Egészségbiztosítási Önkormányzat és az Országos Egészségbiztosítási Pénztár gazdálkodását vizsgáló bizottság Tag 1995.12.22. 1998.06.17.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 8 3
2010-2014 15 15
2006-2010 59 27
2002-2006 402 213
1998-2002 9 112

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 12    
2010-2014 63 1  
2006-2010 9    
2002-2006 105    
1998-2002 62 1  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2014. november 997 170



Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
üzemgazdász Kereskedelmi és Vendéglátóipari Főiskola   1989
újságíró Vitéz János Tanítóképző Főiskola   1991
jogász Pázmány Péter Katolikus Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar 2005
jogi szakvizsga Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium    

Elektronikus levélcím
gabriella.selmeczi@parlament.hu


Nyelvismeret
Nyelv Foka Típusa
angol középfokú C
német középfokú C

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ