Parlament képe
Készült: 2018.08.17.23:46:25 Dinamikus lap

Dr. Salamon László

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2010-2014 KDNP 2010.05.14. 2013.02.24.
2006-2010 KDNP 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 MDF 1994.06.28. 1996.03.10.
független 1996.03.11. 1996.12.09.
Fidesz 1996.12.10. 1998.06.17.
1990-94 MDF 1990.05.02. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 KDNP frakcióvez. h. 2006.05.16. 2010.05.13.

Tisztségek
Tisztség tól ig
az Országgyűlés alelnöke 1994.06.28. 1996.03.10.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2010-2014 2010.04.25. Pest megye területi lista 2010.05.14. 2013.02.24.
2006-2010 2006.04.23. Pest megye területi lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Pest megye területi lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Pest megye 3.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Országos lista 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Országos lista 1990.05.02. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2010-2014 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2010.05.14. 2011.09.01.
Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Elnök 2011.09.01. 2013.02.24.
   Az országgyűlési képviselők számának csökkentéséhez szükséges választójogi reformot előkészítő albizottság
Elnök 2010.06.21. 2011.10.17.
   A bizottsági módosító javaslatokra vonatkozó rendelkezéseket felülvizsgáló albizottság
Elnök 2012.07.09. 2013.02.24.
Alkotmány-előkészítő eseti bizottság Elnök 2010.07.05. 2011.03.07.
Az Alkotmánybíróság elnökét és tagjait jelölő eseti bizottság Tag 2010.07.14. 2013.02.24.
2006-2010 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
2002-2006 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
Ügyrendi bizottság Alelnök 2002.05.15. 2006.05.15.
   A házszabály-módosítást előkészítő albizottság
Tag 2002.06.26. 2003.05.05.
   Az 50/2003. (XI.5.) AB határozatból következő jogalkotási feladatok elvégzésére létrejött, az Alkotmány- és igazságügyi bizottsággal közös albizottság
Tag 2003.12.01. 2006.05.15.
   A házszabály-módosításokat előkészítő albizottság
Tag 2004.11.29. 2006.05.15.
1998-2002 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   A Házszabály vagyonnyilatkozati eljárással kapcsolatos rendelkezéseinek módosítását előkészítő (a Mentelmi és az Ügyrendi bizottsággal közös) albizottság
Elnök 2001.03.21. 2001.05.28.
Ügyrendi bizottság Elnök 1998.06.25. 2002.05.14.
   A Házszabály vagyonnyilatkozati eljárással kapcsolatos rendelkezéseinek módosítását előkészítő (a Mentelmi és az Alkotmányügyi bizottsággal közös) albizottság
Elnök 2001.03.21. 2001.05.28.
   A Házszabály vagyonnyilatkozati eljárással kapcsolatos rendelkezéseinek módosítását előkészítő (az Alkotmányügyi és az Ügyrendi bizottsággal közös) albizottság
Tag 2001.03.21. 2001.05.28.
Választási rendszer reformját előkészítő eseti bizottság Tag 1999.03.02. 2000.12.31.
1994-98 Alkotmányelőkészítő bizottság Tag 1995.06.13. 1996.04.22.
Alkotmányelőkészítő bizottság Tag 1997.01.01. 1998.06.17.
1990-94 Alkotmányügyi, törvényelőkészítő és igazságügyi bizottság Elnök 1990.05.03. 1994.06.27.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2010-2014 1 5
2006-2010 21 176
2002-2006 14 199
1998-2002 10 24

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2010-2014 125 3  
2006-2010 197    
2002-2006 232 3  
1998-2002 182 1  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.02.24. 2013.03.26. igen



Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1972