Parlament képe
Készült: 2017.10.23.04:29:51 Dinamikus lap

Szijjártó Péter

Képviselő fényképe

Ülőhely
Szektor Sor Szék
0 0 8
   

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2010-2014 Fidesz frakcióvez. h. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz frakcióvez. h. 2005.04.11. 2005.04.12.
Fidesz frakcióvez. h. 2004.04.05. 2004.04.05.

Tisztségek
Tisztség tól ig
külgazdasági és külügyminiszter 2014.09.23.  
Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára 2014.06.15. 2014.09.22.
Miniszterelnökség államtitkára 2012.06.02. 2014.06.05.
miniszterelnöki biztos 2010.06.04. 2012.06.01.
korjegyző 2002.05.15. 2002.05.15.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Országos lista 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.25. Győr-Moson-Sopron megye területi lista 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Győr-Moson-Sopron megye területi lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Győr-Moson-Sopron megye területi lista 2002.05.15. 2006.05.15.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2010-2014 Számvevőszéki és költségvetési bizottság Alelnök 2010.05.14. 2012.06.18.
   A 2002-2010 közötti államadósság-növekedés okait vizsgáló albizottság
Alelnök 2011.02.28. 2012.06.18.
2006-2010 Költségvetési, pénzügyi és számvevőszéki bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
   Közmédiumok gazdálkodását ellenőrző albizottság
Tag 2006.07.11. 2010.05.13.
Sport- és turisztikai bizottság Tag 2006.05.30. 2009.05.18.
Sport- és turisztikai bizottság Alelnök 2009.05.18. 2010.05.13.
2002-2006 Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
   Közmédiumok gazdálkodását ellenőrző albizottság
Tag 2002.09.10. 2006.05.15.
Ifjúsági és sportbizottság Tag 2003.06.23. 2004.08.27.
Ifjúsági és sportbizottság Alelnök 2004.08.27. 2006.05.15.
A kormányzati szerveknél, illetve a Kormány felügyelete alá tartozó szerveknél, különös tekintettel az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalnál elrendelt adatmásolással, esetleges jogosulatlan adatkezeléssel, adatátadással, illetve az APEH informatikai rendszerének megismerésével, valamint az APEH által különböző adóalanyok felé történő információkéréssel összefüggő tevékenységek körülményeit vizsgáló bizottság Tag 2003.04.07. 2006.05.15.
Vizsgálóbizottság "a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete által feltárt brókerbotránynak, ezen belül különösen a Pannonplast Rt. részvényeinek megvásárlása körülményeinek, a K & H Equities Rt.-nél történt milliárdos sikkasztásnak, a Britton cégcsoportnak a tranzakcióban betöltött szerepének, a Medgyessy Péter által elnökölt Inter-Európa Bank Rt.-ben történt pénzmosásnak és az egész botránysorozattal kapcsolatos kormányzati és kormánypárti politikusok érintettségének kivizsgálására" Tag 2003.10.20. 2004.04.20.
A Kormány által 2004. február 11-én bejelentett, az M5-ös autópálya megvásárlásával és továbbépítésével kapcsolatos kormánydöntés körülményeinek és az ez alapján az AKA Rt.-vel megkötni tervezett szerződések várható következményeinek kivizsgálására (létrehozott) országgyűlési vizsgálóbizottság Tag 2004.04.06. 2004.10.06.
Vizsgálóbizottság "az Apró-Gyurcsány érdekkör privatizációból, állami megrendelésekből, illetve állami hitelekből történő meggazdagodásának titkairól" címmel Elnök 2005.05.23. 2005.11.19.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 4 1
2010-2014 3 5
2006-2010 251 33
2002-2006 536 359

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 69 1  
2010-2014 30    
2006-2010 80    
2002-2006 290 7  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva Megjegyzés
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen  
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.09.22. 2014.10.22. igen Záró nyilatkozat a központi államigazgatási szervekről, valamint a Kormány tagjai és az államtitkárok jogállásáról szóló 2010. évi XLIII. törvény 12/B. § (2) bekezdésében meghatározott rendelkezés szerint.
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.12.31. 2015.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2015 2015.12.31. 2016.01.31. igen  
Vagyonnyilatkozat 2016 2016.12.31. 2017.01.31. igen  

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2017. szeptember 224 363



Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése tag 2006 2010

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
közgazdász Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok Kar 2002

Elektronikus levélcím
peter.szijjarto@parlament.hu


Nyelvismeret
Nyelv Foka Típusa
angol felsőfokú C
német középfokú C

Nyelvismeret
Nyelv Foka
orosz társalgási

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ