Parlament képe
Készült: 2014.10.24.09:00:43 Dinamikus lap

Dr. Simon Gábor

Nincs fénykép



Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2010-2014 MSZP 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 MSZP 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MSZP 2002.05.15. 2006.05.15.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2002-2006 MSZP frakcióvez. h. 2003.11.03. 2003.11.04.
MSZP frakcióvez. h. 2003.03.31. 2003.04.01.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2010-2014 2010.04.25. Országos lista 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.09. Borsod-Abaúj-Zemplén megye 2.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Borsod-Abaúj-Zemplén megye 2.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2010-2014 Mentelmi, összeférhetetlenségi, fegyelmi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 2010.05.14. 2010.05.17.
Mentelmi, összeférhetetlenségi, fegyelmi és mandátumvizsgáló bizottság Alelnök 2010.05.17. 2014.05.05.
   A Mentelmi, összeférhetetlenségi, fegyelmi és mandátumvizsgáló bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Elnök 2010.06.29. 2014.05.05.
   Összeférhetetlenségi ügyek vizsgálóbizottsága
Elnök 2011.03.16. 2014.05.05.
Az Alkotmánybíróság elnökét és tagjait jelölő eseti bizottság Tag 2010.07.14. 2014.05.05.
2006-2010 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
2002-2006 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
Honvédelmi bizottság Tag 2004.11.29. 2006.05.15.
   A Honvédelmi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2004.12.06. 2006.05.15.
Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 2002.06.04. 2004.11.29.
A rendszerváltás utáni első, szabadon választott Magyar Országgyűlés megalakulását követően kormányzati politikai szerepet betöltő személyeknek az előző politikai rendszer állambiztonsági tevékenységében való részvételének tényeit és körülményeit vizsgáló bizottság Tag 2002.07.09. 2002.09.30.
Vizsgálóbizottság "a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete által feltárt brókerbotránynak, ezen belül különösen a Pannonplast Rt. részvényeinek megvásárlása körülményeinek, a K & H Equities Rt.-nél történt milliárdos sikkasztásnak, a Britton cégcsoportnak a tranzakcióban betöltött szerepének, a Medgyessy Péter által elnökölt Inter-Európa Bank Rt.-ben történt pénzmosásnak és az egész botránysorozattal kapcsolatos kormányzati és kormánypárti politikusok érintettségének kivizsgálására" Tag 2003.10.20. 2004.04.20.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2010-2014 49 249
2006-2010   75
2002-2006 1 42

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2010-2014 62    
2006-2010 18    
2002-2006 7    

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen



Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése tag 2010  
Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése tag 2006 2010
Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése tag 2002 2006
Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése tag 1998 2002
Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése tag 1994 1998

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1995

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási
német társalgási

A képviselő személyes honlapjának címe: www.drsimongabor.hu