Parlament képe
Készült: 2018.11.18.20:40:32 Dinamikus lap

Dr. Szűrös Mátyás

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
1998-2002 MSZP 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 MSZP 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 MSZP 1990.05.02. 1994.06.27.

Tisztségek
Tisztség tól ig
az Országgyűlés alelnöke 1990.05.02. 1994.06.27.
a Magyar Köztársaság elnöke 1989.11.03. 1990.05.01.
az Országgyűlés elnöke 1989.03.22. 1989.11.03.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
1998-2002   Hajdú-Bihar megye területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Hajdú-Bihar megye 6.vk. 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Hajdú-Bihar megye 6.vk. 1990.05.02. 1994.06.27.
1985-90   Hajdú-Bihar megye 15.vk. 1985.06.28. 1990.05.01.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
1998-2002 Külügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2000.02.08.
1994-98
   Interparlamentaris Unio
Elnök 1994.07.15. 1998.06.17.

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
1998-2002 13    



Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége:
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
egyetemi diploma Nemzetközi Kapcsolatok Intézete   1959
egyetemi doktor Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem   1964

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol középfokú
német felsőfokú
orosz felsőfokú