Parlament képe
Készült: 2018.12.12.14:25:12 Dinamikus lap

Püski András

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MDF 2002.05.15. 2004.11.08.
független 2004.11.08. 2006.05.15.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2002-2006 MDF frakcióvez. h. 2004.05.03. 2004.11.08.
MDF frakcióvez. h. 2003.11.11. 2003.11.11.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2006-2010 2006.04.23. Országos lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Hajdú-Bihar megye 9.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2006-2010 Gazdasági és informatikai bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
   Vállalkozás- és kutatásfejlesztési albizottság
Tag 2006.10.04. 2010.05.13.
   Közlekedési és infrastruktúra-fejlesztési albizottság
Tag 2006.11.15. 2010.05.13.
2002-2006 Gazdasági bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
   Vállalkozásfejlesztési, ipari és kereskedelmi albizottság
Tag 2002.09.11. 2006.05.15.
   Vám és kereskedelem az Európai Unióban albizottság
Tag 2004.05.26. 2006.05.15.
Területfejlesztési bizottság Tag 2004.12.20. 2006.05.15.
Vizsgálóbizottság a paksi atomerőműben történt súlyos üzemzavar körülményeinek és annak elhárítására tett intézkedéseknek, valamint a kieső villamos energia pótlási lehetőségeinek megvizsgálására Tag 2003.09.08. 2003.11.07.
A jövedéki törvény kormánypártok által történt, a költségvetésnek több tízmilliárd forint bevételkiesést okozó módosítása, és ezzel a Zwack Unicum Rt. milliárdos adóhátralék alóli mentesítése, Zwack Péter volt SZDSZ-es országgyűlési képviselő mandátumáról történt lemondása, továbbá a Vám- és Pénzügyőrség Vegyvizsgáló Intézetének a Zwack Unicum Rt.-t érintő vizsgálata és annak másfél éve elmaradó következménye, és Arnold Mihály a Vám- és Pénzügyőrség volt országos parancsnoka lemondása közti összefüggéseket, és mindezekkel kapcsolatban Medgyessy Péter volt miniszterelnök és Draskovics Tibor pénzügyminiszter felelősségét vizsgáló bizottság Tag 2005.05.23. 2005.08.21.
Foglalkoztatási és munkaügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2004.12.20.
   A Foglalkoztatási és munkaügyi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2002.06.05. 2004.12.20.
   Rehabilitációs albizottság
Tag 2002.06.17. 2004.12.20.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2006-2010 1 40
2002-2006 35 132

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2006-2010 12    
2002-2006 53    




Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
építőgépész üzemmérnök Ybl Miklós Építőipari Műszaki Főiskola Gépészeti Kar 1979
okleveles műszaki tanár Budapesti Műszaki Egyetem Gépészmérnöki Kar 1981