Parlament képe
Készült: 2018.12.15.16:19:41 Dinamikus lap

Dr. Pálinkás József

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2008.05.06.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2008.04.14. 2008.04.14.
Fidesz frakcióvez. h. 2007.11.06. 2007.11.06.

Tisztségek
Tisztség tól ig
Magyar Tudományos Akadémia elnöke 2008.05.07. 2014.05.05.
oktatási miniszter 2001.07.16. 2002.05.26.
oktatási minisztériumi politikai államtitkár 1998.07.14. 2001.07.15.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2006-2010 2006.04.23. Hajdú-Bihar megye területi lista 2006.05.16. 2008.05.06.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2006-2010 Oktatási és tudományos bizottság Tag 2006.05.30. 2008.05.06.
Kutatási és innovációs eseti bizottság Társelnök 2007.06.25. 2008.05.06.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2006-2010 14 275

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2010-2014 4    
2006-2010 44 2  
1998-2002 134 4  




Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
okleveles fizikus József Attila Tudományegyetem Természettudományi Kar 1977

Tudományos fokozat Megszerzés éve
A Magyar Tudományos Akadémia doktora 1989
Az Akadémia levelező tagja 1995
Az Akadémia rendes tagja 2004

Nyelvismeret
Nyelv Foka Típusa
angol középfokú C
orosz alapfokú C