Parlament képe
Készült: 2014.07.22.19:26:06 Dinamikus lap

Mécs Imre

Nincs fénykép



Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2006-2010 MSZP 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 SZDSZ 2002.06.04. 2006.05.15.
1998-2002 SZDSZ 1998.09.08. 2002.05.14.
1994-98 SZDSZ 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 SZDSZ 1990.05.02. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 MSZP frakcióvez. h. 2008.11.17. 2008.11.18.
MSZP frakcióvez. h. 2007.06.14. 2007.06.14.
MSZP frakcióvez. h. 2007.06.11. 2007.06.12.
MSZP frakcióvez. h. 2007.04.23. 2007.04.24.
MSZP frakcióvez. h. 2006.07.10. 2006.07.11.
2002-2006 SZDSZ frakcióvez. h. 2002.06.10. 2006.05.15.
1998-2002 SZDSZ frakcióvez. h. 1998.11.02. 2002.05.14.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2006-2010 2006.04.23. Országos lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Budapest területi lista 2002.06.04. 2006.05.15.
1998-2002   Országos lista 1998.09.08. 2002.05.14.
1994-98   Budapest területi lista 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Budapest 23.vk. 1990.05.02. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2006-2010 Honvédelmi és rendészeti bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
2002-2006 Honvédelmi bizottság Tag 2002.06.18. 2006.05.15.
   Védelemgazdasági, hadiipari albizottság
Tag 2002.06.18. 2006.05.15.
   A Honvédelmi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2002.06.18. 2006.05.15.
Informatikai és távközlési bizottság Tag 2002.06.04. 2006.05.15.
   Az Informatikai és távközlési bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2002.06.19. 2006.05.15.
   Európai integrációs albizottság
Tag 2002.06.19. 2006.05.15.
A rendszerváltás utáni első, szabadon választott Magyar Országgyűlés megalakulását követően kormányzati politikai szerepet betöltő személyeknek az előző politikai rendszer állambiztonsági tevékenységében való részvételének tényeit és körülményeit vizsgáló bizottság Elnök 2002.07.09. 2002.09.30.
Vizsgálóbizottság "külföldi fegyveres erők Magyarország területén és légterében való áthaladásának megvizsgálására" Tag 2003.05.05. 2003.07.29.
1998-2002 Önkormányzati és rendészeti bizottság Tag 1998.09.22. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Tag 1998.12.16. 2002.05.14.
Honvédelmi bizottság Tag 1999.10.19. 2002.05.14.
   Elvi, biztonságpolitikai, katonai albizottság
Tag 1999.11.03. 2002.05.14.
1994-98 Honvédelmi bizottság Elnök 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 Honvédelmi bizottság Alelnök 1990.05.03. 1992.10.13.
Honvédelmi bizottság Tag 1992.10.13. 1993.02.17.
Honvédelmi bizottság Alelnök 1993.02.17. 1994.06.27.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 1990.05.03. 1994.06.27.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2006-2010 8 11
2002-2006 43 114
1998-2002 44 198

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2006-2010 65    
2002-2006 230 3  
1998-2002 268 2  




Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
okleveles villamosmérnök Budapesti Műszaki Egyetem Villamosmérnöki Kar 1957

Nyelvismeret
Nyelv Foka Típusa
német középfokú C

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási

A képviselő személyes honlapjának címe: www.mecsimre.hu