Parlament képe
Készült: 2014.11.01.04:49:17 Dinamikus lap

Manninger Jenő

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2002-2006 Fidesz frakcióvez. h. 2002.12.18. 2002.12.18.

Tisztségek
Tisztség tól ig
közlekedési és vízügyi minisztériumi politikai államtitkár 1998.07.14. 2002.05.26.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Zala megye 2.vk. 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.11. Zala megye 3.vk. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.09. Zala megye 3.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Zala megye 3.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Törvényalkotási bizottság Alelnök 2014.05.06. 2014.06.02.
Fenntartható fejlődés bizottsága Tag 2014.06.02.  
   A Fenntartható fejlődés bizottsága feladatkörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását, valamint a deregulációs folyamatokat figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2014.09.17.  
   Környezet-egészségügyi, környezetbiztonsági és környezetvédelmi albizottság
Elnök 2014.09.17.  
2010-2014 Gazdasági és informatikai bizottság Tag 2010.05.14. 2014.05.05.
   Közlekedési és infrastrukturális albizottság
Elnök 2010.07.12. 2014.05.05.
   A Gazdasági és informatikai bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2010.07.12. 2014.05.05.
   A magyar aluminiumvertikum 1994 és 1998 közötti privatizációját vizsgáló albizottság
Tag 2010.12.21. 2014.05.05.
A Magyar Államvasutak Zrt. jelenlegi gazdasági helyzetéhez vezető, 2002-2010 közötti - kiemelten a MÁV Zrt. szerkezetátalakítására és a leánytársaságok privatizációjára vonatkozó - döntések vizsgálatára létrehozott vizsgálóbizottság Elnök 2010.11.26. 2011.05.24.
A VOLÁNBUSZ Zrt. 2003-ban megalkotott reorganizációs programja végrehajtásának körülményeit vizsgáló bizottság Elnök 2012.04.02. 2012.10.29.
2006-2010 Európai ügyek bizottsága Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
2002-2006 Környezetvédelmi bizottság Tag 2002.05.28. 2004.08.27.
Európai ügyek bizottsága Tag 2004.08.27. 2006.05.15.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 5  
2010-2014 10 23
2006-2010 64 25
2002-2006 177 91

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 7   1
2010-2014 60    
2006-2010 20    
2002-2006 84 1  
1998-2002 146 9  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2014. szeptember 747 878



Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Zala Megyei Önkormányzat megyei közgyűlés elnök 2010 2014
Zala Megyei Önkormányzat megyei közgyűlés elnök 2006 2010
Budapest Főváros Önkormányzata fővárosi közgyűlés tag 1994 1998
Budapest Főváros Önkormányzata fővárosi közgyűlés tag 1990 1994

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
építőmérnök Budapesti Műszaki Egyetem Építőmérnöki 1980

Elektronikus levélcím
Jeno.Manninger@parlament.hu


Nyelvismeret
Nyelv Foka Típusa
angol középfokú C
francia középfokú C

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ


A képviselő személyes honlapjának címe: www.manningerjeno.hu