Parlament képe
Készült: 2014.10.21.13:57:48 Dinamikus lap

Dr. Mátrai Márta

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2014- Fidesz frakcióvez. h. 2014.07.04.  
Fidesz frakcióvez. h. 2014.05.06. 2014.07.03.
2010-2014 Fidesz frakcióvez. h. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2008.09.23. 2008.09.23.
Fidesz frakcióvez. h. 2007.10.01. 2007.10.01.
Fidesz frakcióvez. h. 2007.09.18. 2007.09.18.
2002-2006 Fidesz frakcióvez. h. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz frakcióvez. h. 1998.06.18. 2002.05.14.

Tisztségek
Tisztség tól ig
az Országgyűlés háznagya 2014.05.06.  
az Országgyűlés háznagya 2013.01.01. 2014.05.05.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Országos lista 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.25. Somogy megye területi lista 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Somogy megye területi lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Somogy megye területi lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Somogy megye területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Törvényalkotási bizottság Tag 2014.05.06.  
Az Alkotmánybíróság tagjait jelölő eseti bizottság Tag 2014.07.08.  
2010-2014 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2010.05.14. 2014.05.05.
   A 2002-2010 közötti államadósság-növekedés okait vizsgáló albizottság
Alelnök 2011.09.26. 2011.12.12.
Emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottság Tag 2011.10.10. 2012.03.05.
Honvédelmi és rendészeti bizottság Tag 2010.05.17. 2011.10.10.
Honvédelmi és rendészeti bizottság Tag 2012.03.05. 2013.05.27.
Alkotmány-előkészítő eseti bizottság Alelnök 2010.07.05. 2011.03.07.
Az Alkotmánybíróság elnökét és tagjait jelölő eseti bizottság Tag 2010.07.14. 2014.05.05.
2006-2010 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
2002-2006 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
Szociális és családügyi bizottság Elnök 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Tag 1998.12.28. 2002.05.14.
Honvédelmi bizottság Tag 1998.06.25. 2000.05.02.
Honvédelmi bizottság Alelnök 2000.05.02. 2002.05.14.
   Elvi, biztonságpolitikai, katonai albizottság
Tag 1998.09.09. 2000.06.06.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2010-2014 10 60
2006-2010 33 259
2002-2006 108 158
1998-2002 15 22

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2010-2014 85 1  
2006-2010 76    
2002-2006 175 1  
1998-2002 59 2  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2014. szeptember 1 296 321



Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Kaposvár Megyei Jogú Város Önkormányzata helyi önkormányzat tag 1994 1998
Kaposvár Megyei Jogú Város Önkormányzata helyi önkormányzat képviselő 1990 1994

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Janus Pannonius Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1979
jogi szakvizsga Igazságügyi Minisztérium Szakvizsga Bizottsága   1992

Elektronikus levélcím
marta.matrai@parlament.hu


Nyelvismeret
Nyelv Foka
francia társalgási

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ