Parlament képe
Készült: 2014.10.21.09:03:19 Dinamikus lap

Dr. Lamperth Mónika

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2010-2014 MSZP 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 MSZP 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MSZP 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 MSZP 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 MSZP 1994.06.28. 1998.06.17.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2010-2014 MSZP frakcióvez. h. 2011.12.07. 2014.05.05.
MSZP frakcióvez. h. 2010.07.12. 2011.11.20.
1998-2002 MSZP frakcióvez. h. 1998.09.08. 2000.12.31.

Tisztségek
Tisztség tól ig
szociális és munkaügyi miniszter 2007.07.01. 2008.05.04.
önkormányzati és területfejlesztési miniszter 2006.06.09. 2007.06.30.
belügyminiszter 2004.10.04. 2006.06.08.
belügyminiszter 2002.05.27. 2004.10.03.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2010-2014 2010.04.25. Országos lista 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.09. Somogy megye 1.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Somogy megye 1.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Somogy megye 1.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Somogy megye területi lista 1994.06.28. 1998.06.17.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2010-2014 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2010.05.14. 2014.05.05.
   Az országgyűlési képviselők számának csökkentéséhez szükséges választójogi reformot előkészítő albizottság
Alelnök 2010.06.21. 2011.10.17.
Alkotmány-előkészítő eseti bizottság Tag 2010.07.05. 2011.03.07.
2006-2010 Önkormányzati és területfejlesztési bizottság Tag 2008.05.19. 2010.05.13.
1998-2002 Önkormányzati és rendészeti bizottság Alelnök 1998.06.25. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Tag 1998.12.16. 2002.05.14.
Területfejlesztési bizottság Tag 2001.02.13. 2002.05.14.
Választási rendszer reformját előkészítő eseti bizottság Alelnök 1999.03.02. 2000.12.31.
1994-98 Önkormányzati és rendészeti bizottság Alelnök 1994.06.28. 1996.12.15.
Önkormányzati és rendészeti bizottság Tag 1996.12.15. 1998.06.17.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2010-2014 213 539
2006-2010 6 15
1998-2002 38 142

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2010-2014 574 3  
2006-2010 152    
2002-2006 391 1  
1998-2002 127 1  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen



Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Janus Pannonius Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1981
jogi szakvizsga     1984

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási

A képviselő személyes honlapjának címe: www.lamperth.hu