Parlament képe
Készült: 2014.07.11.16:02:03 Dinamikus lap

Dr. Latorcai János

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- KDNP 2014.05.06.  
2010-2014 KDNP 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 KDNP 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 KDNP 1994.06.28. 1997.07.21.
független 1997.07.22. 1997.09.06.
Fidesz 1997.09.07. 1998.06.17.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2014- KDNP frakcióvez. h. 2014.05.06.  
2010-2014 KDNP frakcióvez. h. 2010.05.20. 2014.05.05.
2006-2010 KDNP frakcióvez. h. 2006.05.16. 2010.05.13.
1998-2002 Fidesz frakcióvez. h. 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 Fidesz frakcióvez. h. 1997.09.23. 1998.06.17.

Tisztségek
Tisztség tól ig
az Országgyűlés alelnöke 2014.05.06.  
az Országgyűlés alelnöke 2010.05.14. 2014.05.05.
ipari és kereskedelmi miniszter 1993.02.25. 1994.07.14.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Országos lista 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.25. Békés megye területi lista 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Országos lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Komárom-Esztergom megye területi lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Komárom-Esztergom megye 5.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Országos lista 1994.06.28. 1998.06.17.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Gazdasági bizottság Tag 2014.06.10.  
2006-2010 Gazdasági és informatikai bizottság Alelnök 2006.05.30. 2010.05.13.
   Vállalkozás- és kutatásfejlesztési albizottság
Tag 2006.10.04. 2010.05.13.
   Energetikai albizottság
Tag 2007.02.21. 2010.05.13.
Az Állami Számvevőszék alelnökeit jelölő bizottság Tag 2006.06.26. 2006.12.18.
Kutatási és innovációs eseti bizottság Tag 2007.06.25. 2010.05.13.
Az Új Magyarország Fejlesztési Terv végrehajtását felügyelő eseti bizottság Tag 2006.12.18. 2007.04.16.
2002-2006 Gazdasági bizottság Alelnök 2002.05.15. 2006.05.15.
   Vám és kereskedelem az Európai Unióban albizottság
Tag 2004.05.26. 2006.05.15.
   Európai uniós ügyek albizottsága
Tag 2005.03.02. 2006.05.15.
1998-2002 Gazdasági bizottság Tag 1998.06.25. 1998.07.07.
Gazdasági bizottság Elnök 1998.07.08. 2002.05.14.
   A Magyar-Ukrán Parlamentközi Vegyes Bizottság magyar albizottsága
Tag 1999.04.07. 2002.05.14.
   A Magyar-Orosz Parlamentközi Vegyes Bizottság magyar albizottsága
Elnök 1999.04.27. 2002.05.14.
1994-98 Gazdasági bizottság Alelnök 1994.06.28. 1997.07.21.
Gazdasági bizottság Alelnök 1997.11.04. 1998.06.17.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014-   3
2010-2014 9 35
2006-2010 45 111
2002-2006 34 363
1998-2002 7 83

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 2 188  
2010-2014 26 10336  
2006-2010 87    
2002-2006 76    
1998-2002 69    

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2014. június 1 296 321



Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
okleveles vegyipari gépész Felsőfokú Vegyipari Gépészeti Technikum   1965
okleveles gépészmérnök Nehézipari Műszaki Egyetem Gépészmérnöki Kar 1971

Elektronikus levélcím
janos.latorcai@parlament.hu


Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási
német társalgási
orosz tárgyalási

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ