Parlament képe
Készült: 2018.12.19.17:50:45 Dinamikus lap

Dr. Kelemen András

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 MDF 2002.05.15. 2004.09.06.
független 2004.09.06. 2005.05.14.
Fidesz 2005.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 MDF 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 MDF 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 MDF 1990.05.02. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2007.11.13. 2007.11.13.
Fidesz frakcióvez. h. 2007.03.06. 2007.03.06.
2002-2006 MDF frakcióvez. h. 2002.06.11. 2004.09.06.
1998-2002 MDF frakcióvez. h. 1998.09.08. 2002.05.14.

Tisztségek
Tisztség tól ig
külügyminisztériumi politikai államtitkár 1992.06.20. 1994.07.14.
népjóléti minisztériumi politikai államtitkár 1990.05.24. 1992.06.19.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2006-2010 2006.04.23. Fejér megye 7.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Fejér megye 7.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Fejér megye 7.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Fejér megye területi lista 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Fejér megye területi lista 1990.05.02. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2006-2010 Külügyi és határon túli magyarok bizottsága Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
2002-2006 Külügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2004.12.20.
   Transzatlanti ügyekkel foglalkozó albizottság
Tag 2003.05.28. 2004.12.20.
Európai ügyek bizottsága Tag 2002.05.15. 2002.09.17.
Európai ügyek bizottsága Alelnök 2002.09.17. 2006.05.15.
1998-2002 Európai integrációs ügyek bizottsága Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
Külügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
1994-98 Önkormányzati és rendészeti bizottság Tag 1996.04.16. 1998.06.17.
Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 1996.04.16. 1997.12.01.
Társadalmi szervezetek költségvetési támogatását előkészítő bizottság Tag 1997.12.02. 1998.06.17.
   Más közérdekű társadalmi szervezeteket támogató albizottság
Tag 1998.02.05. 1998.06.17.
   Ifjúsági és gyermekérdekvédő társadalmi szervezeteket támogató albizottság
Tag 1998.02.05. 1998.06.17.
Európai integrációs ügyek bizottsága Tag 1994.06.28. 1996.04.15.
A kábítószer-fogyasztás visszaszorítása érdekében létrehozott eseti bizottság Tag 1997.02.04. 1998.06.17.
1990-94 Szociális, családvédelmi és egészségügyi bizottság Tag 1990.05.03. 1990.06.11.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2006-2010 28 20
2002-2006 77 69
1998-2002 94 80

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2006-2010 48    
2002-2006 41 2  
1998-2002 153    




Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
általános orvos Budapesti Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Kar 1966

Nyelvismeret
Nyelv Foka Típusa
francia felsőfokú C

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol tárgyalási
török társalgási