Parlament képe
Készült: 2014.07.23.07:44:44 Dinamikus lap

Dr. Kovács Zoltán

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2014- Fidesz frakcióvez. h. 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz frakcióvez. h. 2010.06.08. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2007.02.12. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz frakcióvez. h. 2003.06.22. 2006.05.15.
Fidesz frakcióvez. h. 2003.04.01. 2003.04.01.

Tisztségek
Tisztség tól ig
Miniszterelnökség államtitkára 2014.06.15.  
kormányhivatalt vezető kormánymegbízott 2011.01.01. 2014.05.05.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Veszprém megye 4.vk. 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.11. Veszprém megye 3.vk. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.09. Veszprém megye 3.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Veszprém megye 3.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Veszprém megye 3.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Igazságügyi bizottság Tag 2014.05.06. 2014.06.02.
Igazságügyi bizottság Alelnök 2014.06.02. 2014.06.18.
2010-2014 Önkormányzati és területfejlesztési bizottság Elnök 2010.05.14. 2011.02.03.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 2010.05.17. 2011.02.03.
Alkotmány-előkészítő eseti bizottság Tag 2010.07.05. 2011.02.16.
2006-2010 Önkormányzati és területfejlesztési bizottság Alelnök 2006.05.30. 2010.05.13.
2002-2006 Önkormányzati bizottság Elnök 2003.06.23. 2006.05.15.
Rendészeti bizottság Alelnök 2002.05.15. 2003.06.23.
A rendszerváltás utáni első, szabadon választott Magyar Országgyűlés megalakulását követően kormányzati politikai szerepet betöltő személyeknek az előző politikai rendszer állambiztonsági tevékenységében való részvételének tényeit és körülményeit vizsgáló bizottság Tag 2002.07.09. 2002.09.30.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 2002.05.21. 2006.05.15.
1998-2002 Önkormányzati és rendészeti bizottság Tag 1998.06.25. 2000.11.28.
Önkormányzati és rendészeti bizottság Alelnök 2000.11.28. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Tag 1998.12.16. 2002.05.14.
   Korrupciógyanús olajügyeket vizsgáló albizottság
Tag 1999.11.03. 2000.02.21.
   Olimpiai albizottság
Tag 2001.10.09. 2002.05.14.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 1998.06.25. 1999.10.01.
Nemzetbiztonsági bizottság Alelnök 1999.10.01. 2001.10.16.
Nemzetbiztonsági bizottság Tag 2001.10.16. 2002.05.14.
   A Nemzetbiztonsági Szakszolgálat és a Nádor Rt. közötti szerződéses és szerződésen kívüli kapcsolatot vizsgáló albizottság
Elnök 1999.09.01. 2000.04.04.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 1  
2010-2014 26 93
2006-2010 96 157
2002-2006 158 303
1998-2002 12 149

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2010-2014 73 2  
2006-2010 149    
2002-2006 178    
1998-2002 84 1  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2014. június 533 485



Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Pápa Város Önkormányzata helyi önkormányzat polgármester 2010 2011
Pápa Város Önkormányzata helyi önkormányzat polgármester 2006 2010
Veszprém Megyei Önkormányzat megyei közgyűlés tag 2006 2010
Pápa Város Önkormányzata helyi önkormányzat polgármester 2002 2006
Veszprém Megyei Önkormányzat megyei közgyűlés tag 2002 2006
Pápa Város Önkormányzata helyi önkormányzat polgármester 1998 2002
Pápa Város Önkormányzata helyi önkormányzat polgármester 1994 1998
Veszprém Megyei Önkormányzat megyei közgyűlés tag 1994 1998
Pápa Város Önkormányzata helyi önkormányzat polgármester 1990 1994
Veszprém Megyei Önkormányzat megyei közgyűlés tag 1990 1994
Veszprém Megyei Önkormányzat megyei közgyűlés alelnök 1990 1993

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1982

Elektronikus levélcím
zoltan.kovacs@parlament.hu


Nyelvismeret
Nyelv Foka
német társalgási

A képviselő személyes honlapjának címe: www.kovacszoltan.fidesz.hu