Parlament képe
Készült: 2014.07.29.14:43:21 Dinamikus lap

Dr. Kerényi János

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.

Tisztségek
Tisztség tól ig
kormányhivatalt vezető kormánymegbízott 2011.01.01. 2014.05.05.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Országos lista 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.25. Bács-Kiskun megye területi lista 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Bács-Kiskun megye területi lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Bács-Kiskun megye területi lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Bács-Kiskun megye területi lista 1998.06.18. 2002.05.14.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Költségvetési bizottság Tag 2014.06.23.  
Mentelmi bizottság Tag 2014.05.06.  
2010-2014 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2010.05.14. 2011.02.14.
Számvevőszéki és költségvetési bizottság Tag 2010.05.14. 2011.02.14.
Az Állami Számvevőszék elnökét és alelnökeit jelölő eseti bizottság Tag 2010.06.14. 2011.12.31.
Alkotmány-előkészítő eseti bizottság Tag 2010.07.05. 2011.03.07.
Az Alkotmánybíróság elnökét és tagjait jelölő eseti bizottság Tag 2010.07.14. 2014.05.05.
2006-2010 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
2002-2006 Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 2002.05.15. 2004.04.26.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Alelnök 2004.04.26. 2006.05.15.
   Vagyonnyilatkozatokat ellenőrző albizottság
Elnök 2004.03.23. 2004.12.30.
   Vagyonnyilatkozat-ellenőrző albizottság
Elnök 2005.04.27. 2006.05.15.
A jövedéki törvény kormánypártok által történt, a költségvetésnek több tízmilliárd forint bevételkiesést okozó módosítása, és ezzel a Zwack Unicum Rt. milliárdos adóhátralék alóli mentesítése, Zwack Péter volt SZDSZ-es országgyűlési képviselő mandátumáról történt lemondása, továbbá a Vám- és Pénzügyőrség Vegyvizsgáló Intézetének a Zwack Unicum Rt.-t érintő vizsgálata és annak másfél éve elmaradó következménye, és Arnold Mihály a Vám- és Pénzügyőrség volt országos parancsnoka lemondása közti összefüggéseket, és mindezekkel kapcsolatban Medgyessy Péter volt miniszterelnök és Draskovics Tibor pénzügyminiszter felelősségét vizsgáló bizottság Tag 2005.05.23. 2005.08.21.
1998-2002 Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
Mentelmi, összeférhetetlenségi és mandátumvizsgáló bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Tag 1998.12.16. 2002.05.14.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2010-2014 4 9
2006-2010 4 38
2002-2006 6 26
1998-2002 4 29

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 1    
2010-2014 8    
2006-2010 1    
2002-2006 20    
1998-2002 19    

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2014. június 747 878



Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Soltvadkert Város Önkormányzata helyi önkormányzat tag 2006 2010
Soltvadkert Város Önkormányzata helyi önkormányzat tag 2002 2006
Soltvadkert Város Önkormányzata helyi önkormányzat tag 1998 2002
Soltvadkert Város Önkormányzata helyi önkormányzat tag 1994 1998
Soltvadkert Város Önkormányzata helyi önkormányzat tag 1990 1994

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
üzemmérnök Kertészeti Egyetem Kecskeméti Főiskolai Kar 1966
jogász József Attila Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1975

Elektronikus levélcím
janos.kerenyi@parlament.hu


Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ