Parlament képe
Készült: 2014.11.01.10:21:45 Dinamikus lap

Dr. Hörcsik Richárd

Képviselő fényképe

Közszereplésben használt korábbi nevek
Név ig
Dr. Hörcsik Richard 2010.05.13.

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.
1990-94 MDF 1990.05.02. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2014- Fidesz frakcióvez. h. 2014.07.04.  
Fidesz frakcióvez. h. 2014.05.06. 2014.07.03.
2010-2014 Fidesz frakcióvez. h. 2010.06.08. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2009.11.10. 2009.11.10.
Fidesz frakcióvez. h. 2009.03.31. 2009.03.31.
Fidesz frakcióvez. h. 2008.10.21. 2008.10.21.
Fidesz frakcióvez. h. 2006.11.27. 2006.11.28.
2002-2006 Fidesz frakcióvez. h. 2004.09.06. 2006.05.15.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Borsod-Abaúj-Zemplén megye 5.vk. 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.11. Borsod-Abaúj-Zemplén megye 10.vk. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Borsod-Abaúj-Zemplén megye 10.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Borsod-Abaúj-Zemplén megye 10.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Borsod-Abaúj-Zemplén megye 10.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.
1990-94   Borsod-Abaúj-Zemplén megye területi lista 1990.05.02. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Európai ügyek bizottsága Elnök 2014.05.06.  
Külügyi bizottság Tag 2014.05.06. 2014.06.07.
2010-2014 Európai ügyek bizottsága Elnök 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Európai ügyek bizottsága Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
2002-2006 Európai ügyek bizottsága Alelnök 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Európai integrációs ügyek bizottsága Tag 1998.06.25. 2000.02.08.
Európai integrációs ügyek bizottsága Alelnök 2000.02.08. 2002.05.14.
Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Elnök 1998.09.22. 2002.05.14.
1990-94 Külügyi bizottság Tag 1993.09.21. 1994.06.27.
Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság Tag 1990.05.03. 1993.09.20.
Európai Közösségi Ügyek Bizottsága Elnök 1992.06.23. 1994.06.27.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2014- 1 1
2010-2014 11 27
2006-2010 28 51
2002-2006 41 54
1998-2002 2 6

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014- 4    
2010-2014 66    
2006-2010 40    
2002-2006 40    
1998-2002 24 1  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2014. szeptember 997 170



Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Sárospatak Önkormányzata helyi önkormányzat polgármester 2006 2010
Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat megyei közgyűlés tag 2002 2006

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
okleveles református lelkész Debreceni ReformátusTeológiai Akadémia Hittudományi Kar 1980
okleveles levéltáros Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar 1982
bölcsésztudományi doktor Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar 1984
történelem szakos középiskolai tanár Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar 1985

Tudományos fokozat Megszerzés éve
A tudomány(ok) kandidátusa (CSc) 1989
Habilitált doktor (dr. habil) 2002

Elektronikus levélcím
richard.horcsik@parlament.hu


Nyelvismeret
Nyelv Foka Típusa
orosz alapfokú C

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol középfokú

Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ


A képviselő személyes honlapjának címe: www.horcsikrichard.hu