Parlament képe
Készült: 2016.07.29.23:41:05 Dinamikus lap

Dr. Horváth János

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2009.11.17. 2009.11.17.
Fidesz frakcióvez. h. 2009.03.23. 2009.03.23.
Fidesz frakcióvez. h. 2008.03.17. 2008.03.17.
Fidesz frakcióvez. h. 2007.10.24. 2007.10.24.

Tisztségek
Tisztség tól ig
az Országgyűlés korelnöke 2010.05.14. 2010.05.14.
az Országgyűlés korelnöke 2006.05.16. 2006.05.16.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2010-2014 2010.04.25. Fejér megye területi lista 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Országos lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Országos lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Országos lista 1998.06.18. 2002.05.14.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2010-2014 Külügyi bizottság Tag 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Külügyi és határon túli magyarok bizottsága Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
   Transzatlanti albizottság
Alelnök 2006.10.10. 2010.05.13.
2002-2006 Külügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2002.05.28.
Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
   ORTT költségvetési törvényjavaslatát előkészítő albizottság
Tag 2002.07.04. 2006.05.15.
   Európai integrációs albizottság
Tag 2003.05.14. 2006.05.15.
1998-2002 Gazdasági bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
   Európai integrációs albizottság
Elnök 1998.11.05. 2002.05.14.
   A Gazdasági bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 1998.11.05. 1999.06.09.
   Építésügyi albizottság
Tag 1999.03.24. 2002.05.14.
   A Magyar Nemzeti Bank kereskedelmi banki tevékenységével kapcsolatos tényfeltáró albizottság
Tag 1999.09.28. 2000.12.18.
   Informatikai albizottság
Tag 1999.11.25. 2002.05.14.
Számvevőszéki bizottság Tag 2001.01.01. 2002.05.14.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2010-2014 5 8
2006-2010 15 20
2002-2006 8 43
1998-2002 3 24

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2010-2014 143 12  
2006-2010 101 17  
2002-2006 333 3  
1998-2002 208 3  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen



Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
egyetemi diploma József Nádor Műszaki és Közgazdaságtudományi Egyetem Közgazdasági és Közigazgatási Kar 1947
közgazdaságtudományok doktora Columbia University New York City Faculties of Philosophy 1966

Tudományos fokozat Megszerzés éve
PhD 1966

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol tárgyalási
francia társalgási
német társalgási