Parlament képe
Készült: 2014.11.01.14:45:10 Dinamikus lap

Dr. Horváth Zsolt

Nincs fénykép



Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2008.09.29. 2008.09.29.
1998-2002 Fidesz frakcióvez. h. 2001.06.26. 2002.05.14.

Tisztségek
Tisztség tól ig
egészségügyi minisztériumi politikai államtitkár 2000.06.01. 2001.05.15.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2010-2014 2010.04.11. Bács-Kiskun megye 2.vk. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Bács-Kiskun megye 2.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Bács-Kiskun megye 2.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Bács-Kiskun megye 2.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2010-2014 Egészségügyi bizottság Tag 2010.05.14. 2014.05.05.
   Az Egészségügyi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Elnök 2011.03.16. 2013.04.22.
   Az Egészségügyi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2013.04.22. 2013.05.14.
Fogyasztóvédelmi bizottság Tag 2010.06.21. 2014.05.05.
   A fogyasztói panaszok kezelésének intézményrendszerét áttekintő albizottság
Tag 2011.04.19. 2014.05.05.
Innovációs és fejlesztési eseti bizottság Tag 2011.10.24. 2014.05.05.
2006-2010 Egészségügyi bizottság Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
   Az Egészségügyi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Elnök 2006.10.04. 2010.05.13.
2002-2006 Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2002.05.27.
Egészségügyi bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
"Parlagfűmentes Magyarországért" eseti bizottság Tag 2003.02.24. 2003.11.15.
A jövedéki törvény kormánypártok által történt, a költségvetésnek több tízmilliárd forint bevételkiesést okozó módosítása, és ezzel a Zwack Unicum Rt. milliárdos adóhátralék alóli mentesítése, Zwack Péter volt SZDSZ-es országgyűlési képviselő mandátumáról történt lemondása, továbbá a Vám- és Pénzügyőrség Vegyvizsgáló Intézetének a Zwack Unicum Rt.-t érintő vizsgálata és annak másfél éve elmaradó következménye, és Arnold Mihály a Vám- és Pénzügyőrség volt országos parancsnoka lemondása közti összefüggéseket, és mindezekkel kapcsolatban Medgyessy Péter volt miniszterelnök és Draskovics Tibor pénzügyminiszter felelősségét vizsgáló bizottság Tag 2005.05.23. 2005.08.21.
1998-2002 Gazdasági bizottság Tag 2001.09.04. 2002.05.14.
   Olimpiai albizottság
Elnök 2001.10.09. 2002.05.14.
Költségvetési és pénzügyi bizottság Tag 1998.06.25. 2000.02.08.
Egészségügyi és szociális bizottság Tag 1998.06.25. 2000.02.08.
   A Deják-projekt helyzetét vizsgáló albizottság
Tag 1998.10.28. 1999.11.23.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2010-2014 7 30
2006-2010 59 271
2002-2006 29 123
1998-2002 6 87

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2010-2014 80    
2006-2010 129    
2002-2006 50 1  
1998-2002 191    

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen



Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése alpolgármester 2002 2006

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
orvos Semmelweis Orvostudományi Egyetem Általános Orvostudományi Kar 1989
fogorvos Semmelweis Orvostudományi Egyetem Fogorvostudományi Kar 1994
fog- és szájbetegségek szakorvosa Semmelweis Orvostudományi Egyetem OTKI 1998

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási

A képviselő személyes honlapjának címe: www.horvathzsoltdr.fidesz.hu