Parlament képe
Készült: 2014.07.25.10:57:45 Dinamikus lap

Herényi Károly

Nincs fénykép



Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2006-2010 MDF 2006.05.16. 2009.03.19.
független 2009.03.20. 2010.05.13.
2002-2006 MDF 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 MDF 1998.06.18. 2002.05.14.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 MDF frakcióvezető 2006.05.16. 2009.03.19.
2002-2006 MDF frakcióvezető 2004.11.08. 2006.05.15.
MDF frakcióvezető 2002.11.17. 2004.11.08.
MDF frakcióvez. h. 2002.09.24. 2002.09.24.
1998-2002 MDF frakcióvez. h. 1998.09.21. 1999.09.06.

Tisztségek
Tisztség tól ig
jegyző 2002.05.15. 2002.11.17.
jegyző 1998.06.18. 2002.05.14.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2006-2010 2006.04.23. Országos lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Somogy megye 4.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Somogy megye 4.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2006-2010 Költségvetési, pénzügyi és számvevőszéki bizottság Tag 2006.05.30. 2009.03.19.
   Közmédiumok gazdálkodását ellenőrző albizottság
Tag 2006.07.11. 2009.03.19.
Foglalkoztatási és munkaügyi bizottság Tag 2009.03.23. 2010.05.13.
Az Állami Számvevőszék alelnökeit jelölő bizottság Tag 2006.06.26. 2009.03.19.
A műsorterjesztés és a digitális átállás szabályairól szóló törvényben meghatározott pályázati eljárás országgyűlési ellenőrzését szolgáló eseti bizottság Tag 2007.06.18. 2009.03.19.
2002-2006 Alkotmány- és igazságügyi bizottság Tag 2004.10.25. 2004.12.20.
Gazdasági bizottság Tag 2004.12.20. 2006.05.15.
Az Állami Számvevőszék alelnökeit jelölő ideiglenes (eseti) bizottság Tag 2005.02.14. 2006.05.15.
Idegenforgalmi bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
   Európai integrációs albizottság
Tag 2002.09.24. 2006.05.15.
Európai ügyek bizottsága Tag 2002.09.17. 2006.05.15.
Az Orbán család állami forrásból történő gazdagodása, különös tekintettel a szőlőbirtokokra elnevezéssel parlamenti vizsgálóbizottság Tag 2005.05.23. 2005.11.19.
Vizsgálóbizottság "az Apró-Gyurcsány érdekkör privatizációból, állami megrendelésekből, illetve állami hitelekből történő meggazdagodásának titkairól" címmel Tag 2005.05.23. 2005.11.19.
1998-2002 Gazdasági bizottság Tag 1999.11.09. 2002.05.14.
   Olimpiai albizottság
Tag 2001.06.14. 2002.05.14.
Idegenforgalmi bizottság Tag 1998.06.25. 2002.05.14.
    Gyógy- és termálturizmus albizottság
Alelnök 1998.10.07. 2002.05.14.
   Olimpiai albizottság
Tag 2001.11.20. 2002.05.14.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2006-2010 95 216
2002-2006 118 166
1998-2002 20 75

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2006-2010 322    
2002-2006 396 16  
1998-2002 65 55  




Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: középfok
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
érettségi      

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási
német társalgási

A képviselő személyes honlapjának címe: www.herenyi.hu