Parlament képe
Készült: 2014.10.25.07:33:40 Dinamikus lap

Halász János

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2014- Fidesz 2014.05.06.  
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 Fidesz frakcióvez. h. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz frakcióvez. h. 2002.12.05. 2006.05.15.
1998-2002 Fidesz frakcióvez. h. 2000.02.17. 2001.12.31.

Tisztségek
Tisztség tól ig
Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára 2010.06.02. 2014.06.05.
a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumának politikai államtitkára 2002.01.01. 2002.05.26.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2014- 2014.04.06. Országos lista 2014.05.06.  
2010-2014 2010.04.11. Hajdú-Bihar megye 2.vk. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.09. Hajdú-Bihar megye 2.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Hajdú-Bihar megye 2.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Hajdú-Bihar megye 2.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2014- Kulturális bizottság Tag 2014.06.23.  
2006-2010 Kulturális és sajtóbizottság Alelnök 2006.05.30. 2010.05.13.
   A Kulturális és sajtóbizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Elnök 2006.06.27. 2010.05.13.
   Kulturális vidékfejlesztési albizottság
Elnök 2006.09.07. 2010.05.13.
2002-2006 Kulturális és sajtó bizottság Tag 2002.05.27. 2002.11.12.
Kulturális és sajtó bizottság Alelnök 2002.11.12. 2006.05.15.
   A Kulturális és sajtó bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Elnök 2004.04.27. 2006.05.15.
   A nemzeti hírügynökségről szóló törvény módosítását előkészítő albizottság
Tag 2005.09.27. 2006.05.15.
Társadalmi szervezetek bizottsága Alelnök 2002.05.27. 2002.12.03.
Társadalmi szervezetek bizottsága Tag 2002.12.03. 2006.05.15.
   A Társadalmi szervezetek bizottsága hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Elnök 2002.06.27. 2006.05.15.
1998-2002 Egészségügyi és szociális bizottság Tag 2000.02.08. 2001.12.18.
Társadalmi szervezetek bizottsága Alelnök 1998.06.25. 2001.12.17.
   A Társadalmi szervezetek bizottsága hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Elnök 1998.09.30. 2001.12.17.
   Egyéb közérdekű feladatokat ellátó szervezeteket támogató albizottság
Elnök 1999.02.11. 2001.09.21.
   Ingatlanjuttatási albizottság
Elnök 1999.12.08. 2001.12.17.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2010-2014 1  
2006-2010 324 307
2002-2006 717 514
1998-2002 3 136

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2014-     3
2010-2014 430    
2006-2010 82    
2002-2006 180 1  
1998-2002 41 1  

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen

Képviselői javadalom (Ft)
Időszak Bruttó tiszteletdíj
2014. szeptember 747 878



Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése alpolgármester 2006 2010
Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata megyei jogú városok közgyűlése tag 1995 1998

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
matematikus Kossuth Lajos Tudományegyetem Természettudományi Kar 1987
abszolutórium - középiskolai matematika szakos tanár Kossuth Lajos Tudományegyetem Természettudományi Kar 1987
művelődési és felnőttképzési menedzser Kossuth Lajos Tudományegyetem Bölcsésztudományi Kar 1996

Elektronikus levélcím
janos.halasz@parlament.hu


Képviselő által leadott és kérésére közzétett ÉLETRAJZ


A képviselő személyes honlapjának címe: www.halaszjanos.hu