Parlament képe
Készült: 2018.10.19.23:07:55 Dinamikus lap

Dr. Gruber Attila

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2010-2014 Fidesz 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 Fidesz 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2006.05.15.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2010-2014 2010.04.11. Somogy megye 3.vk. 2010.05.14. 2014.05.05.
2006-2010 2006.04.23. Somogy megye 3.vk. 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Somogy megye 3.vk. 2002.05.15. 2006.05.15.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2010-2014 Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság Tag 2011.02.14. 2014.05.05.
   Az Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2011.03.16. 2014.05.05.
   A 2002-2010 közötti államadósság-növekedés okait vizsgáló albizottság
Tag 2011.09.26. 2011.12.12.
Külügyi bizottság Tag 2010.05.14. 2014.05.05.
   Az elmúlt nyolc év esetleges kormányzati visszaéléseit vizsgáló albizottság
Elnök 2010.06.29. 2014.05.05.
Alkotmány-előkészítő eseti bizottság Tag 2010.07.05. 2011.03.07.
A Magyar Államvasutak Zrt. jelenlegi gazdasági helyzetéhez vezető, 2002-2010 közötti - kiemelten a MÁV Zrt. szerkezetátalakítására és a leánytársaságok privatizációjára vonatkozó - döntések vizsgálatára létrehozott vizsgálóbizottság Tag 2011.04.11. 2011.05.24.
A MALÉV Zrt. és a Budapest Airport Zrt. szocialisták és szabad demokraták általi privatizációjának körülményeit, továbbá a MALÉV Zrt. visszaállamosításának folyamatát, valamint jelenlegi fizetésképtelenségét és felszámolását előidéző, 2002-2010 között meghozott intézkedéseket, illetve az ebben az időszakban felmerülő döntéshozói felelősség kérdéskörét vizsgáló bizottság Tag 2012.03.28. 2013.03.11.
2006-2010 Külügyi és határon túli magyarok bizottsága Tag 2006.05.30. 2010.05.13.
2002-2006 Külügyi bizottság Tag 2004.06.21. 2006.05.15.
Idegenforgalmi bizottság Tag 2002.05.15. 2006.05.15.
   Egészségturizmus albizottság
Tag 2002.09.24. 2006.05.15.
   Az Idegenforgalmi bizottság hatáskörébe tartozó törvények végrehajtását, társadalmi és gazdasági hatását figyelemmel kísérő albizottság (Ellenőrző albizottság)
Tag 2002.09.24. 2006.05.15.
A nemzeti lovas programot előkészítő eseti bizottság Tag 2003.10.06. 2006.05.15.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2010-2014 12 10
2006-2010 65 75
2002-2006 52 150

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2010-2014 88    
2006-2010 38    
2002-2006 42    

Vagyonnyilatkozat
Vagyonnyilatkozat A vagyoni állapot időpontja Beadási határidő Beadva
Vagyonnyilatkozat 2011 2011.12.31. 2012.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2012 2012.12.31. 2013.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2013 2013.12.31. 2014.01.31. igen
Vagyonnyilatkozat 2014 2014.05.06. 2014.06.05. igen



Egyéb választott testületbeli tagság
Testület neve Testület tipusa Tisztség neve tól ig
Siófok Város Önkormányzata helyi önkormányzat tag 2002 2006
Siófok Város Önkormányzata helyi önkormányzat tag 1998 2002
Siófok Város Önkormányzata helyi önkormányzat tag 1995 1998

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Janus Pannonius Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1985

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol társalgási
német tárgyalási