Parlament képe
Készült: 2018.12.19.17:53:41 Dinamikus lap

Dr. Eörsi Mátyás

Képviselő fényképe


Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2006-2010 SZDSZ 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006 SZDSZ 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 SZDSZ 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 SZDSZ 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94 SZDSZ 1990.05.02. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2006-2010 SZDSZ frakcióvez. h. 2007.12.05. 2010.05.13.
SZDSZ frakcióvezető 2007.04.14. 2007.12.04.
SZDSZ frakcióvez. h. 2006.12.11. 2007.04.13.
SZDSZ frakcióvez. h. 2006.07.10. 2006.07.11.
2002-2006 SZDSZ frakcióvez. h. 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002 SZDSZ frakcióvez. h. 1998.12.22. 2002.05.14.

Tisztségek
Tisztség tól ig
külügyminisztériumi politikai államtitkár 1997.05.15. 1998.07.07.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2006-2010 2006.04.23. Országos lista 2006.05.16. 2010.05.13.
2002-2006   Országos lista 2002.05.15. 2006.05.15.
1998-2002   Országos lista 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Országos lista 1994.06.28. 1998.06.17.
1990-94   Budapest területi lista 1990.05.02. 1994.06.27.


Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2006-2010 5 2
2002-2006 34 70
1998-2002 39  

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
2006-2010 64 1  
2002-2006 143 2  
1998-2002 62 1  




Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
jogász Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar 1979

Nyelvismeret
Nyelv Foka Típusa
angol felsőfokú C
német középfokú C